niedziela, Kwietnia 22, 2018

mar
15
mar/15 16:00 - kwi/22 16:00

Pawilon Ekspozycyjno-Dydaktyczny Ogrodu Botanicznego UAM, ul. Dąbrowskiego 165, Poznań;

Wystawa stała w Centrum Zarządzania Łęgami w Ośrodku Edukacji Leśnej w Czeszewie, Nadleśnictwo Jarocin, Lasy Państwowe;

Festiwal "Bliżej Natury 2018" - wystawa twórczości plastycznej inspirowanej przyrodą

W ramach festiwalu odbędą się m.in. wernisaż (Pawilon Ekspozycyjno-Dydaktyczny Ogrodu Botanicznego UAM, ul. Dąbrowskiego 165, Poznań; wystawa prac studentów Uniwersytetu Pzryrodnizcego w Poznaniu; wystawa stała w Centrum Zarządzania Łęgami w Ośrodku Edukacji Leśnej w Czeszewie, Nadleśnictwo Jarocin, Lasy Państwowe.

Data wydarzenia: 
czwartek, Marca 15, 2018 - 16:00 do niedziela, Kwietnia 22, 2018 - 16:00

Festiwal "Bliżej Natury" to autorski, długoterminowy projekt, skupiający się wokół projektu edukacyjnego "Leśne przemiany". Tegoroczna koncepcja odnosi się do szeroko pojętej promocji twórczości związnej z przyrodą.Festiwal będzie towarzyszył dwóm wydarzeniom - poznańskiemu Festiwalowi Nauki i Sztuki oraz Targom Edukacyjnym EKOFORUM.

kwi
21
kwi/21 18:00 - kwi/21 20:00

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Kolegium Rungego

ul. Wojska Polskiego 52

Kwietniowe wydarzenia artystyczne w Kolegium Rungego

Data wydarzenia: 
sobota, Kwietnia 21, 2018 - 18:00 do 20:00
niedziela, Kwietnia 22, 2018 - 18:00

Centrum Kultury Studenckiej

zaprasza 

na kwietniowe wydarzenia artystyczne

na SCENIE KOLEGIUM RUNGEGO

21.04.2018 godz.18.30

Usłyszeć można pierwszy koncert naszej

Orkiestry UNIWERSYTECKIEJ

 Centrum Kultury Studenckiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

 

„WIOSENNIE I POGODNIE NA SMYCZKI I WOKALNIE”

Wiosenny powiew lekkości smyczków z dodatkiem pięknych głosów i komentarzem przeniosą Państwa do świata dawnych wieków, drobnej intrygi miłosnej, pięknych czasów gdy królował wiedeński walc, aż do czasów współczesnych inspirowanych muzyką mistrzów Baroku. To wszystko w przeciągu jednej godziny, w pięknej scenerii Sceny Kolegium Rungego.

Wyjątkowy koncert, wyjątkowej orkiestry pod dyrekcją Maestro Mateusza MJ Sibilskiego z równie wyjątkowym programem w którym orkiestra wykona Divertimento D KV 136 W. A. Mozarta,
Concerto Grosso al anticol Andrzeja Koszewskiego, dwa utwory Piotra Czajkowskiego :
Serenada na smyczki C - dur op. 48 i walca ze suity Dziadek do Orzechów.  W programie usłyszeć można również wybrane arie operowe z opery „Wesele Figara” W. A. Mozarta w wykonaniu solistek: Agnieszki Bołzan – sopran i Marceliny Górskiej- mezzosopran.

_____________________________________________

22.04.2018 godz.18.30

 

„O MAMMA MIA”

Scena muzyczna Teatr PULS zaprasza na cieszące się wyjątkowym powodzeniem  show w nowej odsłonie pt.: „O MAMMA MIA” oparte na filmowej wersji musicalu „Mamma Mia”. Usłyszeć i zobaczyć można utwory zespołu ABBA w oryginalnej wersji językowej, w pełnej choreografii z narracją w języku polskim. Usłyszymy utwory: „Mamma mia”, „Money, money”, „Our Last Summer”, „Honey, honey”, „Fernando”, „Waterloo”, „S.O.S“, „The Winner Takes It All“,“Say I Do”, „Does Your Mother Know”, „Dancing Queen”, „Voulez-vous”.

Występują: Anna Maria Antkowiak-Podolańczuk, Magdalena Nowaczyk, Jakub Kociński,
Adam Emil Szukała

Muzyka: Benny Andersson, Björn Ulvaeus, Stig Anderson

Scenariusz i kierownictwo artystyczne: Paweł Antkowiak

Choreografia i inscenizacja : Jakub Grzelak

Opracowanie muzyczne : Dawid Krupa

Akompaniament : Dawid Krupa

 

BILETY zakupić można na platformie internetowej TIXER :

Dla pracowników i studentów Uniwersytetu Przyrodniczego

bilety w specjalnej cenie

BILETY - Koncert Orkiestry Uniwersyteckiej

 

BILETY - O MAMMA MIA

 

kwi
22
kwi/22 11:00 - kwi/22 16:00

Poznań, Plac Kolegiacki 17

Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta

XXI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki startuje już w niedzielę

22 kwietnia odbędzie się inauguracja XXI Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Na dziedzińcu Urzędu  Miasta na Placu Kolegiackim zaprezentują się najważniejsze uczelnie i jednostki naukowe Poznania. Zapraszamy mieszkańców w każdym wieku zainteresowanych nauką.

Data wydarzenia: 
niedziela, Kwietnia 22, 2018 - 11:00 do 16:00

Lewitujące piłeczki, grające rury, armatki i półkule magdeburskie - inauguracja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki zapowiada się naprawdę ciekawie.

Tegoroczna inauguracja odbędzie się pod hasłem „Lewitujących piłeczek”. Zespół Pracowni Demonstracji i Popularyzacji Fizyki UAM pod dowództwem prof. Grzegorza Musiała ma już zgromadzony na tę okazje odpowiedni sprzęt, który posłuży do wyjaśnia zjawisk fizycznych dobrze znanych z życia codziennego. W eksperymencie wzorem ubiegłego roku udział wezmą rektorzy szkół wyższych.

Inauguracja to również atrakcje w namiotach, gdzie zaprezentują się: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu , Akademia Wychowania Fizycznego im. im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, Laboratorium Wyobraźni oraz Polska Akademia Nauk. Uczelnie przygotowały liczne pokazy, warsztaty i niespodzianki.

Atrakcją niedzieli będzie także gra miejska, która rozegra się w przestrzeni Starego Rynku, przy udziale czterech poznańskich muzeów: Muzeum Historii Miasta Poznania, Muzeum Sztuk Użytkowych, Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego oraz Muzeum Archeologicznego. Uczestnicy gry będą odwiedzać wymienione wyżej muzea, wykonywać zadania i brać udział w przygotowanych wydarzeniach. W zamian za to otrzymają pieczątki. Komplet pieczątek wymieniany będzie na nagrody. Zapisy na grę miejską odbywać będą się w niedzielę od godziny 11:00 na dziedzińcu Urzędu Miasta.

Niedziela  to przedsmak tego, co wydarzy się w trakcie pięciu kolejnych dni. Festiwal bowiem potrwa do 26 kwietnia, Program, zapisy i informacje o festiwalu znajdują się na stronie www.festiwal.amu.edu.pl

Zapraszamy także na Facebook .