Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

IV Międzynarodowa Konferencja pt. „Ecological and Environmental Engineering”

Celem konferencji będzie prezentacja najnowszych wyników badań naukowych i osiągnięć wdrożeniowych z zakresu inżynierii ekologicznej i środowiskowej, realizowanych w różnych ośrodkach naukowych w Polsce i za granicą. Tematyka konferencji będzie obejmowała zagadnienia dotyczące: gospodarki wodno-ściekowej, odnawialnych źródeł energii, gospodarki odpadami i gospodarki o obiegu zamkniętym, zanieczyszczeń powietrza i zmian klimatu, toksykologii i oceny ryzyka dla środowiska oraz geoinformacji i teledetekcji.

Dwa stypendia dla młodych naukowców ufundowane przez ESPHM trafiły na Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach

Każdorazowo przy organizacji Europejskiego i Światowego Kongresu poświęconego zdrowiu świń (IPVS-ESPHM) European College of Porcine Health Management (ESPHM) funduje stypendia dla młodych pracowników naukowych - lekarzy weterynarii, autorów zaakceptowanych abstraktów, umożliwiając im udział w tych prestiżowych wydarzeniach. W tym roku aż dwa z sześciu stypendiów przyznane zostały naukowczyniom z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach.  

Uczniowie odkrywają świat nauki z Uniwersytetem Młodych Przyrodników

dziewczyna podczas zajęć w ramach Uniwersytetu Młodych Przyrodników

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu realizuje swoją misję popularyzacji nauki poprzez inspirujący program, którym jest Uniwersytet Młodych Przyrodników. Projekt ten, interdyscyplinarny i angażujący wszystkie wydziały uczelni, przybliża uczniom fascynujący świat nauki w sposób przystępny poprzez realizację pasjonujących zajęć i eksperymentów. 

Elimanacje okręgowe XLVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

uczniowie podczas XLVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu 12 kwietnia 2024 roku odbyły się elimanacje okręgowe XLVII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Wydarzenie przyciągnęło utalentowanych młodych ludzi z całego regionu, pragnących zmierzyć się z wyzwaniami w ośmiu blokach tematycznych: agrobiznes, architektura krajobrazu, leśnictwo, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, produkcja roślinna, produkcja zwierzęca oraz weterynaria. 

Studentka Wydziału Ekonomicznego wzięła udział w warsztatach symulacji Rady Europejskiej w Brukseli

studentka UPP podczas warsztatów symulacyjnych Rady Europy ConSIMium

W dniach 8-9 kwietnia br., studentka Milena Szafran wzięła udział w warsztatach symulacyjnych Rady Europy ConSIMium, w których 27 zespołów studentów ze wszystkich państw członkowskich UE może bezpośrednio doświadczyć, jak wyglądają negocjacje między państwami członkowskimi i jak zapadają decyzje. Warsztaty ConSIMium organizuje Sekretariat Generalny Rady. 

Wysoka pozycja rolnictwa i leśnictwa w światowym Rankingu QS World University by Subject 2024

logo QS World University

W opublikowanym 10 kwietnia 2024 roku zestawieniu dziedzinowym QS World University 2024 rolnictwo i leśnictwo (Agriculture & Forestry) prowadzone na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu sklasyfikowane zostało w przedziale 151-200. Ranking uwzględnia w sumie 55 dyscyplin w 5 głównych dziedzinach nauki.  

Wyzwania nowoczesnego rolnictwa czyli TRiLiada 2024 nowy wymiar rolnictwa - technologie 4.0 i agroroboty

Uczestnicy- uczniowie i pracownicy TRiLiady w 2023 roku

Rewolucja cyfrowa (4.0) rolnictwa trwa w najlepsze i znacząco redefiniuje podejście do procesów produkcji żywności. Jednocześnie stawia na wykorzystanie zaawansowanych technologii cyfrowych i automatyzacji w celu optymalizacji rolniczych procesów technologicznych.

Maj
16
Maj/16 10:00 - Maj/16 15:00

Katedra Inżynierii Biosystemów
Hala Maszyn
ul. Wojska Polskiego 50

Wyzwania nowoczesnego rolnictwa czyli TRiLiada 2024 nowy wymiar rolnictwa - technologie 4.0 i agroroboty

Rewolucja cyfrowa (4.0) rolnictwa trwa w najlepsze i znacząco redefiniuje podejście do procesów produkcji żywności. Jednocześnie stawia na wykorzystanie zaawansowanych technologii cyfrowych i automatyzacji w celu optymalizacji rolniczych procesów technologicznych. Z

Strony

Subskrybuj Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu RSS

WYDZIAŁY