Wszystkie wydarzenia

wrz 04

W dniach 4-7 września 2018 r. w Poznaniu odbędzie się VIII Sympozjum zdrowotności Nasion Międzynarodowego Związku Oceny Nasion (International Seed Testing Association, ISTA) oraz VI Międzynarodowa konferencja Zdrowotności Nasion. Organizatorami spotkania są Komitet Zdrowotności Nasion ISTA, sekcja Patologii Nasion Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego, KOmitet Nauk Agronomicznych POlskiej Akademii Nauk oraz Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

cze 27

Międzynarodowa Konferencja organizowanea przez Polskie Towarzystwo Technologów Żywności we współpracy z Katedrą Technologii Mięsa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz innymi instytucjami naukowymi.

Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia:

cze 27

Celem konferencji jest zmiana spojrzenia na mięso, które w obecnej chwili skupia się na wykorzystaniu jego w naturalnej postaci. Istnieje bowiem wiele dowodów wskazujacych na mięso jako ważny skadnik w diecie człowieka, ale można spotkać również stanowiska zupełnie odmienne.

cze 26

Głównym celem konferencji jest prezentacja najnowszych badań i osiągnięć wdrożeniowych z zakresu inżynierii ekologicznej i środowiskowej realizowanych w różnych ośrodkach naukowych w Polsce i za granicą.

Tematyka konferencji obejmuje takie zagadnienia jak: innowacyjne technologie w gospodarce wodno-ściekowej, odnawialne źródła energii, ochrona środowiska oraz rozwój oparty na najnowszych światowych trendach.

cze 05

Problematyka konferencji koncentruje się wokół następujących zagadnień: formy, techniki, narzędzia edukacji, współpraca w obrębie udostępniania obszarów przyrodniczo cennych, strefowanie obszarów pzryrodniczo cennych dla turystyki, segmentacja odbiorców, rodzaje turystyki na obszarach przyrodniczo cennych.

Maja 25

Jest to wydarzenie skupiajace młodych naukowców z całej Polski, chcących podzielić sie swoim doświadczeniem i prowadzonymi badaniami. Jest także świetną okazją do nawiązania nowych kontaktów z pracownikami innych jednostek naukowych.

Przedsięwzięcie kierowane jest przede wszystkim do młodych naukowców - pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów, których działąnośc naukowa jest na wysokim poziomie merytorycznym.

Maja 19

Zapraszamy na VI edycję Poznańskich Dni Zwierząt Egzotycznych, w ramach których odbędzie się VIII Wystawa Zwierząt Egzotycznych w dniach 19-20 maja 208 r. w godz. 10.00 - 16.00.

Maja 18

Serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte Wydziału Technologii Drewna, które odbędą się w piątek, 18 maja br. od godz. 10:00.

Maja 17

Instytut Żywienia Człowieka i Dietetyki (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu) zaprasza na wykład otwarty profesora Alfredo Martineza (Uniwersytet Nawarry, Hiszpania) pt. "Lifestyle determinants of obesity". Wykład odbędzie się dnia 17 maja 2018 o godz. 11.00 w Collegium Rungego, na ul. Wojska Polskiego 52.

Maja 16

Wielkopolski Lekarz Weterynarii wraz z Wielkopolską Izbą Lekarsko -Weterynaryjną i Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu oraz Polską Federacją Bydła Producentów Mleka organizują konferencję pt. "Aktualne problemy w hodowli bydła i możliwości ich rozwiązywania" Głównymi tematami będą choroby bydła, w tym IBR/IPV - zakaźne zapalenie nosa i tchawicy bydła, BVD/MD - wirusowa biegunka bydła i choroba błon śluzowych bydła, choroba guzowatej skóry.