Wszystkie wydarzenia

cze 27

Międzynarodowa Konferencja organizowanea przez Polskie Towarzystwo Technologów Żywności we współpracy z Katedrą Technologii Mięsa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz innymi instytucjami naukowymi.

Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia:

cze 27

Celem konferencji jest zmiana spojrzenia na mięso, które w obecnej chwili skupia się na wykorzystaniu jego w naturalnej postaci. Istnieje bowiem wiele dowodów wskazujacych na mięso jako ważny skadnik w diecie człowieka, ale można spotkać również stanowiska zupełnie odmienne.

cze 26

Głównym celem konferencji jest prezentacja najnowszych badań i osiągnięć wdrożeniowych z zakresu inżynierii ekologicznej i środowiskowej realizowanych w różnych ośrodkach naukowych w Polsce i za granicą.

Tematyka konferencji obejmuje takie zagadnienia jak: innowacyjne technologie w gospodarce wodno-ściekowej, odnawialne źródła energii, ochrona środowiska oraz rozwój oparty na najnowszych światowych trendach.

cze 05

Problematyka konferencji koncentruje się wokół następujących zagadnień: formy, techniki, narzędzia edukacji, współpraca w obrębie udostępniania obszarów przyrodniczo cennych, strefowanie obszarów pzryrodniczo cennych dla turystyki, segmentacja odbiorców, rodzaje turystyki na obszarach przyrodniczo cennych.

kwi 27

Formuła wydarzenia będzie obejmować wystąpienia prelegentów, którzy będa przedstawiać nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim wyniki badań własnych, dotyczących poruszanych zagadnień.

Uczestnicy konferencji to przede wszystkim przedstawiciele różnych krajowych jednostek naukowych, które prowadzą badania naukowe w obszarze wpisującym się w tematykę wydarzenia. Zaplanowano także sesję posterową, skierowaną przede wszystkim do uczesników rozpoczynających swoją ścieżkę naukową.

kwi 23

Organizator bezpośredni: Instytut Inżynierii Biosystemów Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu we współpracy z Katedrą Podstaw Techniki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Instytutem Eksploatacji Maszyn, Ergonomii i Procesów Produkcyjnych oraz Instytutem Inżynierii Rolniczej i Informatyki Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie.  Współorganizatorami są również: POLSITA (Polskie Towarzystwo Zastosowań Informatyki w Rolnictwie, Gospodarce Leśnej i Żywnościowej) oraz Polskie Towarzystwo Inżynierii Leśnej. Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego: dr hab.

kwi 19

XIV Forum jest kolejnym wspólnym przedsięwzięciem Poznańskiego Koła Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego, Katedry Genetyki i Podstaw Hodowli Zwierząt, Instytutu Weterynarii, Katedry Żywienia Zwierząt i Gospodarki Paszowej oraz Katedry Hodowli Zwierząt i Oceny Surowców Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

kwi 13

III IAKOŚ jest wydarzeniem dającym możliwość poszerzenia swoich horyzontów o inne dziedziny nauki, w zakresie ochrony środowiska, dlatego każdemu polecamy wzięcie w niej udziału. Pragniemy zachęcić jak największą liczbę studentów z różnych kierunków technicznych do wymiany doświadczeń i pomysłów na tematy prośrodowiskowe.

Rejestracja uczestników rusza już 22.01.2017r!

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej: https://pg.edu.pl/iakos

kwi 12

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń oraz rozwój młodych naukowców, którzy wykazują zamiłowanie do nauki, jak również integracja całego środowiska naukowego. do udziału zapraszamy młodych naukowców: doktórantów oraz studentów, którym bliska jest problrmatyka różnych dziedzin nauki w powiązaniu z szeroko rozumianym środowiskiem przyrodniczym.

Szczegółowe informacje na temat konferencji można znaleźć w załączonych dokumentch.

kwi 10

XXXIV Konferencja Naukowa