Styczeń 2017

mar
mar/28 00:00 - mar/29 00:00

II Konferencja Naukowa "Rolnictwo XXI wieku - problemy i wyzwania"

Celem konferencji jest wymiana poglądów i prezentacja wyników badań naukowych skoncentrowanych wokół współczesnego rolnictwa. Z tych względów konferencja adresowana jest do pracowników naukowych, doktorantów, studentów, przedstawicieli firm oraz osób zainteresowanych tematyka konferencji.

Zakres tematyczny Konferencji obejmuje takie zagadnienia, jak:

mar
mar/17 00:00 - mar/20 00:00

II Interdyscyplinarna Akademicka Konferencja Ochrony Środowiska

IAKOŚ to doskonałe miejsce do wymiany poglądów i doświadczeń na tematy prośrodowiskowe. Naszym celem jest stworzenie otwartego na każdy punkt widzenia forum, studentów i doktorantów, z każdej dziedziny nauki i techniki. Niezależnie, czy jesteście chemikami, fizykami, biologami czy informatykami, czekamy właśnie na Was!

W programie między innymi: wykłady ludzi nauki i techniki, imprezy towarzyszące oraz nagrody dla najlepszych.

Opłata konferencyjna w tym roku wynosi jedynie 80zł!

Rejestracja ruszyła już 3 stycznia 2017 roku.

lut
lut/14 00:00 - lut/17 00:00

Spotkanie odbędzie się w dniach 14 – 17 lutego br.

Konferencja naukowa z udziałem przedstawicieli 25 krajów

Organizatorami są dwa wydziały: Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej oraz Rolnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu we współpracy z Instytutem Botaniki im. F. Szafera w Krakowie.

Uczestnicy spotkania dyskutować będą o zanieczyszczeniu powietrza ozonem troposferycznym i metalami ciężkimi, a przede wszystkim o wpływie na rośliny uprawne i półnaturalne. Omawiane również będą perspektywy programu ICP Vegetation w powiązaniu z i innymi programami w i poza Europą.

Patronat medialny nad konferencją objęły poznańskie media.