Maj 2018

cze/30 09:00 - lip/01 09:00

Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

Uroczystości absolutoryjne 2018

W sobotę dnia 30 czerwca 2018 roku oraz w niedzielę dnia 01 lipca 2018 roku, w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1 odbędą się Uroczystości Absolutoryjne według następującego harmonogramu:

30 czerwca 2018 roku 01 lipca 2018 roku

Leśnictwo

cze/21 10:00 - cze/22 16:00

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

Gmach im. prof. Franciszka Staffa

Warszawa, Ciszewskiego 8

I Kongres Zootechniki Polskiej pt. "Quo vadis Zootechniko"

Zapraszamy do udziału w I Kongresie Zootechniki Polskiej pt. "Quo vadis Zootechniko".Kongres jest objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918–2018.

Organizatorzy:

• Polskie Towarzystwo Zootechniczne,
  • Komitet Nauk Zootechnicznych i Akwakultury PAN,
  • Wydział Nauk o Zwierzętach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Wśród zaproszonych wykładowców są profesorowie naszego Uniwersytetu:

cze/12 09:00 - cze/14 16:00

Puszczykowo

Konferencja naukowa "Współczesne trendy w uprawie i żywieniu roślin ogrodniczych"

Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych osiągnięć będących efektem prac naukowych dotyczących żywienia roślin ogrodniczych, zarówno w uprawach tradycyjnych jak i bezglebowych. Przewidziana jest także dyskusja na temat nowych kierunków badań wynikających z zapotrzebowania praktyki ogrodniczej.

Konferencja jest przedsięwzięciem cyklicznym. W tym roku odbędzie się XVII edycja tego wydarzenia.

cze/09 15:00 - cze/09 17:00

Auditorium Maximum

Wydział Fizyki Uniwesytetu Adama Mickiewicza

Poznań, ul. Umultowska 85

Wykład otwarty Prof. Erika M. Shapiro pt. „Radiology in regenerative medicine…Oh, the Things You Can Do!!!”

Centrum NanoBioMedyczne Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Miasto Poznań serdecznie zapraszają na wykład otwarty Prof. Erika M. Shapiro pt. „Radiology in regenerative medicine…Oh, the Things You Can Do!!!”, który odbędzie się w sobotę 9 czerwca o godzinie 15:00, w sali Auditorium Maximum na Wydziale Fizyki Uniwesytetu Adama Mickiewicza, ul. Umultowska 85. Wykład zostanie wygłoszony w języku angielskim.

Wejście jest darmowe!

cze/09 11:00 - cze/09 14:00

SD Marcelin

ul. Zgorzelecka 4

Piknik na Marcelinie

Zespół Pieśni i Tańca „Łaniki” przy Uniwersytecie Przyrodniczym serdecznie zaprasza dzieci pracowników uczelni na piknik z okazji Dnia Dziecka związany z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości pod tytułem: „Wszystkie dzieci tańczą poloneza”.

Piknik odbędzie się 9 czerwca w godzinach 11:00 – 14:00.

cze/07 09:00

Instytut Inżynierii Biosystemów UPP,

sala wykładowa IIB (A-100)

TRiLiada 2018 w Instytucie Inżynierii Biosystemów

Studenckie Koło Naukowego Inżynierii Rolniczej oraz Dyrekcja Instytutu Inżynierii Biosystemów zapraszają do wzięcia udziału w TRiLiadzie 2018. TRiLiada - święto studentów Ekoenergetyki, Informatyki i agroinżynierii oraz Inżynierii rolniczej odbędzie się 7 czerwca 2018 r. w Instytucie Inżynierii Biosystemów.

cze/06 09:00 - cze/06 13:00

Budynek Wydziału Technologii Drewna

ul. Wojska Polskiego 38/42

Branżowe Targi Pracy Wydziału Technologii Drewna 2018

Całą społeczność Wydziału Technologii Drewna - głównie Studentów, ale również Doktorantów i wszystkich Pracowników - zapraszamy na Branżowe Targi Pracy WTD 2018 - prezentacja ofert praktyk, staży i zatrudnienia dla Studentów wszystkich kierunków studiów prowadzonych na naszym Wydziale.

Maj/24 17:00 - Maj/24 19:30

Poznań, Restauracja Dobra i Wino

ul. Za Bramką 1

Debata: #Poznań2023 Porozmawiajmy o konkretach

Masz pomysł na to jak powinien usprawnić transport publiczny w Poznaniu? Chcesz aby komunikacja w naszym mieście była oparta o rozwiązania proekologiczne?  Chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Zapraszamy do udziału w debacie: „Mobilny Poznań”. Tym razem prezentacje ekspertów i ekspertek oraz głos publiczności wzbogacony zostanie o „Debatę Oksfordzką”, w której udział wezmą uczniowie dwóch wielkopolskich szkół średnich (I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga w Kościanie, II Liceum Ogólnokształcące im.

Maj/23 18:00 - Maj/23 22:00

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Wejęcie: Hol Wschodni

ul. Głogowska 14

Pawilon 14

Konwent Rozwoju 4: Think Future!

Co ostatnio zrobiliście dla siebie, by być lepszymi, wiedzieć więcej i robić lepiej? Zbliża się okazja, by nadrobić w tym względzie zaległości, rozpieścić odrobinę siebie i postawić na rozwój z głową. Konwent Rozwoju 4 to przestrzeń dla każdego, kto uważa, że warto poszerzać horyzonty.

Maj/23 12:45 - Maj/24 12:45

Łódź

BioForum 2018

W tym roku dla naukowców przygotowano między innymi: panel prezydencki, spotkania B2B oraz warsztaty. Dodatkowo dla doktorantów i studentów przewidziano warsztat doskonalenia CV i umiejętności rekrutacyjnych oraz spotkania z firmami i mini targi pracy.

Formularz rejestracyjny znajduje się stronie internetowej: http://cebioforum.com/registration/.

Uczestnictwo dla naukowców oraz studentów (z wyłączeniem spotkań B2B) w wydarzeniu jest  bezpłatne.