Wszystkie wydarzenia

lis 08

W dniach 8-9 listopada 2018r. odędzie się konferencja poświęcona profesorowi Wiktorowi Dedze nt. "Człowiek i medycyna. Aktualność idei Wiktora Degi". Jest organizowana w ramach cyklu ogólnopolskich konferencji - Zasłużeni dla nauki" - wybitni poznaniacy przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital kliniczny im. W. Degi oraz wydział IV Lekarski Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

paź 10

Katedra Ekonomiki Leśnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przy współudziale innych ośrodków naukowych organizuje po raz ósmy konferencję ekonomiczno-leśną, której tematem przewodnim są "Ekonomiczne aspekty realizacji ekologicznych, społecznych i gospodarczych funkcji lasów".

Konferencja będzie miejscem dyskusji i wymiany poglądów na pojawiajace się nowe oczekiwania w zakresie korzystania z dobrodziejstw lasów oraz związanych z tym problemów regionalnego gospodarowania lasami.

wrz 09

Polskie Towarzystwo Biometryczne, Katedra Metod Matematycznych i Statystycznych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu organizują 48 Międzynarodowe Colloquium Biometryczne dedykowane prof. Calińskiemu z okazji 90-lecia urodzin. Oficjakne uroczystosci związane z jubileuszem profesora Calińskiego odbędą się 11 września br. w sali Collegium RungegoUPP o godz. 10.00.

wrz 04

W dniach 4-7 września 2018 r. w Poznaniu odbędzie się VIII Sympozjum zdrowotności Nasion Międzynarodowego Związku Oceny Nasion (International Seed Testing Association, ISTA) oraz VI Międzynarodowa konferencja Zdrowotności Nasion. Organizatorami spotkania są Komitet Zdrowotności Nasion ISTA, sekcja Patologii Nasion Polskiego Towarzystwa Fitopatologicznego, Komitet Nauk Agronomicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

cze 30

W sobotę dnia 30 czerwca 2018 roku oraz w niedzielę dnia 01 lipca 2018 roku, w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1 odbędą się Uroczystości Absolutoryjne według następującego harmonogramu:

,
lip 01

,
lip 01

cze 27

Międzynarodowa Konferencja organizowanea przez Polskie Towarzystwo Technologów Żywności we współpracy z Katedrą Technologii Mięsa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz innymi instytucjami naukowymi.

Tematyka konferencji obejmuje zagadnienia:

cze 27

Celem konferencji jest zmiana spojrzenia na mięso, które w obecnej chwili skupia się na wykorzystaniu jego w naturalnej postaci. Istnieje bowiem wiele dowodów wskazujacych na mięso jako ważny skadnik w diecie człowieka, ale można spotkać również stanowiska zupełnie odmienne.

cze 26

Głównym celem konferencji jest prezentacja najnowszych badań i osiągnięć wdrożeniowych z zakresu inżynierii ekologicznej i środowiskowej realizowanych w różnych ośrodkach naukowych w Polsce i za granicą.

Tematyka konferencji obejmuje takie zagadnienia jak: innowacyjne technologie w gospodarce wodno-ściekowej, odnawialne źródła energii, ochrona środowiska oraz rozwój oparty na najnowszych światowych trendach.