Eventy okolicznościowe

DOŻYNKI MIEJSKIE

W sobotę, 27 sierpnia 2016 r. w parku Wilsona już po raz 21., pod egidą Urzędu Miasta, odbyły się Dożynki Miejskie, tradycyjne święto plonów, połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Impreza na stałe już wpisała się już w kalendarz letnich wydarzeń miasta.

Dla zwiedzających przygotowano wiele atrakcji i imprez towarzyszących, m.in.: prezentacje i warsztaty ginących zawodów, wystawy zwierząt hodowlanych, pokazy tresury psów, animacje i konkursy dla dzieci. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który jako jeden z partnerów eventu, przedstawił swoją ofertę. Naszą uczelnię reprezentowali: prorektor ds. studiów prof. dr hab. Monika Kozłowska, przedstawiciele Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej oaz pracownicy Działu Marketingu i Komunikacji. Można było m.in. podziwiać pokazy florystyczne przygotowane przez Katedrę Roślin Ozdobnych Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, zapoznać się ze sprzętem rolniczym prezentowanym przez Wydział Rolnictwa i Bioinżynierii, a także ze sposobem pozyskiwania energii odnawialnej w postaci biogazu. Spore zainteresowanie wzbudził też ambulans weterynaryjny dla zwierząt z Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej. Dla zaproszonych gości i zwiedzających przygotowano ekspozycję i degustację owoców z tegorocznych zbiorów Rolniczo-Sadowniczego Gospodarstwa Doświadczalnego w Przybrodzie. Podczas dożynek zaprezentowano także ofertę edukacyjną Uniwersytetu.

Jak co roku, ważnym puntem imprezy był pokaz obrzędu dożynkowego przygotowany przez Zespół Pieśni i Tańca ŁANY oraz występy, podczas których publiczności przybliżono tańce ludowe z regionu Wielkopolski i Spisza, a także tańce narodowe (kujawiak z oberkiem i krakowiak), zakończone uroczystym finałem.

 

Fotogaleria

​DNI PATRONA UCZELNI

W sobotę, 19 listopada 2016 r, gościnna Aula Nova Akademii Muzycznej imienia I. J. Paderewskiego w Poznaniu, już po raz siódmy z okazji listopadowych Dni Patrona, wypełniła się do ostatniego miejsca, a na estradzie tego wieczoru zaprezentowały się zespoły artystyczne skupione w Centrum Kultury Studenckiej naszej uczelni.

Koncert zainaugurowały trzykrotne fanfary Zespołu Trębaczy Myśliwskich „Venator”, a słowem ze sceny publiczność powitał Jego Magnificencja Rektor UP, prof. dr hab. Jan Pikul.

100 LECIE UNIWERSYTETU POZNAŃSKIEGO

W pierwszej części koncertu wystąpiły z urozmaiconym programem artystycznym: Chór Akademicki Coro da Camera, trębacze „Venatora”, młodzi adepci tańca ludowego „Łaniki”, i ich starsi koledzy z Zespołu Pieśni i Tańca „Łany” oraz tancerze z Wielkopolskiego Klubu Tańców Polskich i Orkiestra Kameralna im. Apolinarego Szeluty z nowatorską kompozycją muzyczną.

W drugiej odsłonie formacja „Scena Muzyczna Teatru Puls” zaprezentowała w gorących rytmach show hitów z lat 70/80/90, pod tytułem „Dziś gorączka sobotniej nocy”.

Scenariusz i reżyseria VII Koncertu Galowego – Paweł Antkowiak, szef uniwersyteckiego Centrum Kultury Studenckiej.

 

Fotorelacja