Wszystkie Aktualności

Koncert godny Dnia Patrona Uczelni

Trzykrotne fanfary Zespołu Trębaczy Myśliwskich VENATOR dały sygnał do rozpoczęcia prawie trzygodzinnego koncertu, a publiczność powitał JM Rektor, prof. dr hab. Jan Pikul z zaproszeniem  do obejrzenia i zapoznania się z działalnością uczelnianych zespołów artystycznych, które  wystąpią w autorskim repertuarze.

Dzień Patrona Uczelni świętem promowanych i odznaczonych

JM Rektor witając, podkreślał,  że do podstawowych norm współczesnego uniwersytetu należy  dążenie do najwyższych standardów w procesie ustawicznego kształcenia, innowacyjności i efektywności badań naukowych, a nasz Uniwersytet  jest i powinien być instytucją otwartą, przyjazną i kreatywną, albowiem kreatywność jest motorem rozwoju.

Współpraca jednostki naukowej z podmiotem komercyjnym

By wyjść naprzeciw zainteresowaniu  podmiotu komercyjnego i podjęciu wspólnych prac  z naukowcami Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu   JM Rektor, prof. dr hab. Jan Pikul   podpisał z Przezes Zarządu Euromed Kingą Spychalską i Dyrektorem Zarządzającym Euromed Technologie Medyczne i Euromed Medical Devices, Wojciechem Pawlickim  list intencyjny w obecności dziekana Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, prof.

Uczeń liceum na zajęciach na kierunku Biotechnologia

Konstanty Kinecki to uczeń wyjątkowo zdolny o szerokich zainteresowaniach, laureat konkursów przedmiotowych, przygotowujący się do Olimpiady Biologicznej i Ekologicznej. Realizuje on indywidualny program i tok nauczania, dlatego udział w zajęciach na Wydziale Rolnictwa i Bioinżynierii poszerzył jego wiedzę. Na ćwiczeniach  z Biochemii izolował DNA z zarodków pszenicy, a na Mikrobiologii wykonywał samodzielnie preparaty, obserwacje i obliczenia. Duże zainteresowanie wzbudziły ćwiczenia z Inżynierii genetycznej.

JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z wizytą w Parlamencie Europejskim

W pierwszym dniu pobytu w Parlamencie Europejskim odbyło się seminarium, które dotyczyło wykorzystania  funduszy europejskich  w dziedzinie  polityki badań i innowacji. W dyskusji poruszano kwestie obecnego programu Horyzont 2020 i wniosków płynących z jego realizacji, oraz możliwościom pozyskiwania funduszy dla jednostek naukowych w nowej perspektywie finansowej, po roku 2020.

PRZYRODNICZY UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU EDYCJA 4

37 słuchaczy poznało objawy chorób często spotykanych  na powszechnie uprawianych gatunkach roślin warzywnych, sadowniczych i ozdobnych. Ponadto prowadząca zasygnalizowała strategie ochrony tych roślin. Słuchacze bardzo aktywnie wzięli udział w wykładzie zadając pytania, a przede wszystkim wymieniając się swoimi doświadczeniami.

Koło Leśników UPP nominowane do tytułu "Koło Roku 2017"

Nazwę StRuNa utworzono z pierwszych liter słów St-udencki Ru-ch Na-ukowy. Od 2012 r. w ramach programu odbywa się  doroczny ogólnopolski Konkurs StRuNa podsumowujący aktywność naukową kół i innych organizacji studenckich między 1 października roku poprzedniego a 30 września roku bieżącego. W tegorocznej 7 edycji konkursu Koło Leśników zostało nominowane do nagrody w kategorii Koła Roku 2017.

Kongres EUROBIOTECH w Krakowie

Organizatorzy   EUROBIOTECH -  Komitet Biotechnologii PAN, Wydział Biochemii i Biotechnologii UJ, Polska Federacja Biotechnologii  zaprosili do dyskusji  najwybitniejsze autorytety naukowe z kraju i zagranicy. Wśród nich między innymi dwoje noblistów: prof. Ada Yonath z Izraela i prof. Robert Huber z Niemiec. W kongresie uczestniczył również  prof. dr hab. Ryszard Słomski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu..

Katedra Biochemii i Biotechnologii laureatem EuroSymbolu Innowacji 2017

Przyznanie tej prestiżowej, przyznawanej od 5 lat, nagrody jest zaliczeniem innowacyjnych dokonań naukowo-badawczych prowadzonych w  Katedrze Biochemii i Biotechnologii do najbardziej twórczych podmiotów funkcjonujących w różnych sferach życia publicznego.

Uroczysta gala wręczenia nagród laureatom tegorocznej edycji programu EuroSymbol Innowacji odbędzie się 24 listopada br. w Katowicach.

Rzecznik prasowy UPP
7 listopada 2017 r.

Uczelnia zacieśnia współpracę z Miastem Poznań

Współpraca między Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu a Zakładem Lasów Poznańskich będzie miała charakter interdyscyplinarny, bowiem - jak powiedział prorektor prof. Krzysztof  Szoszkiewicz -  umowa znacznie ułatwi wymianę informacji naukowych. Ze strony uczelni do realizacji wspólnych projektów badawczych dotyczących miejskich lasów włączą się nie tylko leśnicy, ale również naukowcy z innych dziedzin – specjaliści z architektury krajobrazu, gospodarki przestrzennej, ekonomii czy medycyny weterynaryjnej i nauk o zwierzętach.