Wszystkie Aktualności

NL-PL Poznan networking meeting w UCMW

17 marca br. w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej UPP prof. dr hab. Piotr Ślósarz, Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach zainaugurował “NL-PL Poznan networking meeting”. Spotkanie miało na celu integrację naukowców z Uniwersytetu w Wageningen w Holandii, Instytutu Weterynarii – PIB w Puławach, Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt – PAN w Jastrzębcu oraz Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP.

Iwona Cieślik
Rzecznik prasowy UPP

”Cuisines of the world”

W miniony czwartek, 12 kwietnia br. odbyła się impreza integracyjna dla studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu ”Cuisines of the world”. Wydarzenie, zorganizowane we współpracy z klubem „9 stóp”, miało stworzyć okazję do wspólnego spędzenia czasu w przyjaznej atmosferze i poznania kultur innych krajów poprzez tradycyjne potrawy przygotowane przez studentów zagranicznych Uczelni. Można było skosztować dania regionalne z całego świata: Bangladeszu, Brazylii, Chin, Indii, Indonezji, Meksyku czy Rwandy.

Inżynieria i gospodarka wodna z certyfikatem "Studia z przyszłością"

Wyróżnienie odebrał Dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej - prof. UPP dr hab. Jerzy Bykowski wraz z Prodziekan ds. studiów – dr inż. Anną Szymczak-Graczyk i Prodziekan ds. nauki - dr hab. Klaudią Borowiak. Była to już III edycja Konkursu zorganizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. O przyznaniu wyróżnień decyduje Komisja złożona z wybitnych naukowców specjalizujących się w problematyce jakości kształcenia i zarządzania szkolnictwem wyższym, pracujących m. in.

XVII posiedzenie Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

28 marca br. odbyło się XVII posiedzenie Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia przez JM Rektora, prof. dra hab. Jana Pikula gratulacji prof. dr hab. Ewie Fabisiak z okazji nadania przez Prezydenta RP tytułu profesora. „Uzyskanie tytułu traktuję jako wyróżnienie, ale i zobowiązanie do podejmowania dalszych wyzwań naukowych” – powiedziała Pani Profesor dziękując za gratulacje i wsparcie.

Prezentacja oferty technologicznej UPP

W dniach 23-24 marca 2018 r.  w Jasionce koło Rzeszowa odbyło się Europejskie Forum Rolnicze zorganizowane w ramach Forum Inicjatyw Rozwojowych przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion oraz Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu . Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wizyta delegacji z Angoli

Wydarzenie w uczelni zorganizował prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Podczas wizyty goście odwiedzili Wydział Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej, Pilotową Stację Biotechnologii, Wydział Technologii Drewna oraz Biocentrum. Ideą spotkania było zaprezentowanie programów kształcenia i badań naukowych prowadzonych na UPP.

Tłumy uczniów na „Wagarach z przyrodą”

21 marca na Wydziale Rolnictwa i Bioinżynierii UPP odbyła się kolejna już edycja „Wagarów z przyrodą”. W wydarzeniu, które ma służyć przybliżeniu społeczności miasta i regionu realizowanych przez Wydział tematów i zagadnień badawczych oraz prowadzonych kierunków studiów, wzięło udział  ponad 600 uczniów z 19 szkół średnich z Poznania i regionu. W programie były pokazy, doświadczenia, eksperymenty, warsztaty oraz wykłady. Na kolejne „Wagary z przyrodą” zapraszamy już za rok!