Wszystkie Aktualności

Zacieśnia się współpraca z chińskimi uczelniami rolniczymi

19 lipca przebywała w naszej uczelni pięcioosobowa delegacja profesorów z Henan Agricultural. University. Celem wizyty było nawiązanie kontaktów w zakresie utworzenia wspólnych programów badawczych, wymianę naukowców i studentów. Współpraca ma koncentrować się na badaniach i szkoleniach oraz innowacjach technologicznych w dziedzinie nauk przyrodniczych.

Jubileusz 55-lecia Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Fot. 1

Podczas uroczystości jubileuszowych Dziekan uhonorował listem gratulacyjnym oraz odznaką wydziałową: Dziekanów „bratnich” Wydziałów, emerytowanych Profesorów Wydziału – członków komitetu honorowego oraz przedstawicieli firm, instytucji, szkół i stowarzyszeń aktywnie wspierających w ostatnich latach liczne inicjatywy i przedsięwzięcia o charakterze naukowym, ale przede wszystkim dydaktyczne w kształceniu studentów. Szczególnie wzruszającym momentem było wręczenie listów i odznak naszym emerytowanym profesorom w osobach: prof. Wiesława Buczkowskiego, prof. Janusza Gołaskiego, prof.

Wydział Rolnictwa i Bioinżynierii uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego

DECYZJA - Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów, na podstawie art. 5 ust. 2 ustawy
z dnia 14 marca 2003 r. o stopniach naukowych i tytule naukowym oaz o stopniach
i tytule w zakresie sztuki (Dz. U. z 2016 r. poz. 882 ze zm.), po zasięgnięciu opinii Rady
Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, podjęła decyzję o przyznaniu z dniem 26
czerwca 2017 r. Wydziałowi Rolnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w
Poznaniu uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk

Warsztaty dziennikarskie i Public Relations

Zakres tematyczny warsztatów obejmował również poznanie form dziennikarskich, takich jak: informacja, wywiad i reportaż. Studenci mieli również okazję przyjrzeć się funkcjonowaniu redakcji dziennika regionalnego „Głos Wielkopolski” i ogólnopolskiego miesięcznika „Top agrar” Polska. Odwiedzili redakcję Polskiego Radia „Merkury” w Poznaniu oraz poznański Ośrodek TVP. Zaznajomili się z dziennikarstwem internetowym w każdej z  wyżej wymienionych redakcji. Ponadto dowiedzieli się na czym polega praca rzecznika prasowego, a także rozwiązywali  przykładowe problemy Public Relations.

Uniwersytet Trzeciego Wieku Edycja 3 – semestr letni 2016/2017

Duże zainteresowanie wzbudził wykład o przetworach z ziół, podczas którego Seniorzy dowiedzieli się o najbardziej korzystnych terminach zbioru ziół. Poznali również sposoby ich  konserwacji oraz przepisy na przygotowanie syropów, nalewek, win, octów, olejów i masła ziołowego. Część Seniorów wdziała również udział w warsztatach zielarskich. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z tych warsztatów.

Uroczystości absolutoryjne 2017

Przez dwa  dni (30 czerwca i 1 lipca) polonez Fryderyka Chopina A-dur ośmiokrotnie rozpoczynał  w gościnnej Auli  UAM wejście na scenę dostojnych władz rektorskich wraz z dziekanami wszystkich uniwersyteckich wydziałów, a na sali rodziny absolwentów, zaproszeni goście, nauczyciele akademiccy oraz  bohaterowie wydarzenia -  945 absolwentów w tradycyjnych togach.

Uroczystą formę opuszczenia murów swojej Alma Mater kończyło odśpiewanie studenckiej pieśni Gaudeamus igitur.

Uroczystościom absolutoryjnym towarzyszył chór akademicki Coro Da Camera.