Listopad 2016

65 lat działalności badawczo-naukowej w Gorzyniu

Dziś ZDŻZ w Gorzyniu dzięki specjalistycznemu wyposażeniu i wykwalifikowanej kadrze, spełnia wszystkie wymogi stawiane europejskim ośrodkom naukowo- badawczym w badaniu paszy, głównie w żywieniu świń i drobiu, a analizy związane z badaniami rejestracyjnymi i testowymi, wykonywane są na zlecenie krajowych zagranicznych firm biotechnologicznych, głównie ze Szwajcarii. Równolegle prowadzone są również prace usługowo-badawcze dot. żywienia i chowu zwierząt egzotycznych.

VII Koncert Galowy z okazji Dnia Patrona Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

W sobotę, 19 listopada 2016 r, gościnna Aula Nova Akademii Muzycznej imienia I. J. Paderewskiego w Poznaniu, już po raz siódmy z okazji listopadowych Dni Patrona, wypełniła się do ostatniego miejsca, a na estradzie tego wieczoru zaprezentowały się zespoły artystyczne skupione w Centrum Kultury Studenckiej naszej uczelni.

Koncert zainaugurowały trzykrotne fanfary Zespołu Trębaczy Myśliwskich „Venator”, a słowem ze sceny publiczność powitał Jego Magnificencja Rektor UP, prof. dr hab. Jan Pikul.