Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Styczeń 2017 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Styczeń 2017

Zakończenie cyklu wykładów dla studentów – Podsumowanie

Dzięki wysokiej jakości kształcenia jakie oferują studia na Uniwersytecie Przyrodniczym, nasi absolwenci są poszukiwani i cenieni na rynku pracy. Aby w pełni wyposażyć naszych przyszłych abiturientów w kompleksową wiedzę praktyczną, Biuro Karier podejmuje działania, które mają pomóc w jak najlepszym przygotowaniu się do rozmowy rekrutacyjnej i „rozpracowaniu rekrutera”.

V posiedzenie Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

prof. dr. hab. Włodzimierz Breś

JM rektor, prof. Jan Pikul mianował na stanowisko profesora zwyczajnego następujących naukowców: 

  • prof. dr. hab. Włodzimierza Bresia
  • prof. hab. Jacka Nowaka
  • prof. dr. hab. Jacka Przybyła
  • prof. dr. hab. Mirosławę Gilewską,

Powołanie na stanowisko profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Przyrodniczego otrzymali:

Projekt szkoleniowo-mentoringowy dla studentów i doktorantów TopMinds

Edycja pilotażowa Programu rusza w marcu 2017 i potrwa do lipca 2017. W ramach Programu TopMinds mentorzy i eksperci - absolwenci Programu Fulbrighta oraz Programu MNiSW Top 500 Innovators - będą wspierać uczestników w podejmowaniu wyzwań i odnajdywaniu własnej ścieżki dla realizacji celów i zamierzeń, pomogą w rozwijaniu kompetencji interpersonalnych, a także wskażą sposoby na wzmocnienie poczucia wartości zawodowej i osobistej.

Noworoczne spotkania

JM Rektor, prof. Jan Pikul  w syntetycznej formie przypomniał ubiegłoroczne najważniejsze  fakty, jakie wydarzyły się w minionym roku  w naszej uczelni. Był to przede wszystkim rok wyboru nowych władz uczelni,  rok bogaty w dokonania naukowo-badawcze , dydaktyczne, inwestycyjno- remontowe i organizacyjne.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu wśród Uniwersytetów Młodego Odkrywcy

Ogółem do organizatorów UMO wpłynęło 200 wniosków. Zwycięskie 65 otrzyma dofinansowanie na realizację zajęć w wysokości do 40 tys. zł. Środki przeznaczone są na prowadzenie wykładów, podczas których dzieci i młodzież licealna, w wieku od 6 do 16 lat, pod okiem naukowców będzie mogła - w najbardziej dostępnej formie - zapoznawać się z najnowszymi badaniami naukowymi.

Na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach w cyklu „Świat pod mikroskopem – od DNA do tkanki”, a na Wydziale Technologii Drewna „Tego nie wiesz o drewnie”.

Profesor Grzegorz Skrzypczak odznaczony medalem im. Szembeka

Aleksander hr. Szembek był aktywnym działaczem społeczno-polityczno-gospodarczym. Między innymi w okresie tworzenia się Wszechnicy Piastowskiej, późniejszego Uniwersytetu Poznańskiego, postulował, aby na nowej uczelni uwzględniono w szerszym stopniu problematykę ekonomiczno-społeczną. W opracowanym memoriale dał podwaliny powołania na UP studiów rolniczo-leśnych. 

Wydział Ekonomiczno- Społeczny UPP z pełnymi uprawnieniami naukowymi

Wydział Ekonomiczno-Społeczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu otrzymał uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia.

Jest to duży sukces kierownictwa uczelni i wydziału, bowiem do tej pory osoby z tytułami doktora mogły habilitować się w innych uczelniach mających uprawnienia. Wniosek w tej sprawie do Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów został skierowany wiosną ubiegłego roku.

Prezent gwiazdkowy dla najlepszych studentów

Podczas ostatniego (21 grudnia), IV posiedzenia Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego JM Rektor Jan Pikul, w towarzystwie dziekanów poszczególnych wydziałów, wręczył nagrody i listy gratulacyjne studentom wyróżniającym się w nauce i aktywnej działalności społecznej na rzecz środowiska studenckiego naszej uczelni.

Nagrody pieniężne otrzymali:

Wydział Rolnictwa i Bioinżynierii

WYDZIAŁY