Marzec 2017

VII posiedzenie Senatu UP

Tytuły profesora zwyczajnego otrzymali:

• prof. dr hab. Jolanta Floryszak-Wieczorek, kierownik Katedry Fizjologii Roślin,
    Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu,
  • prof. dr. hab. Augustyn Markiewicz, kierownik Zakładu Zastosowań Matematyki (Katedra Metod Matematycznych i Statystycznych),
    Wydział Rolnictwa i Bioinżynierii.

Powołanie na stanowisko profesora nadzw. Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu otrzymali:

Wagary z Przyrodą

W przedpołudniowych godzinach 21 marca pod uniwersyteckie Biocentrum, przy ul. Dojazd, zajechało 8 autokarów , z których wysiadło blisko 500 licealistów z różnych szkół Poznania i regionu, m.in. ZS Sierakowa, ZS z Gniezna, II LO ze Swarzędza, ZSRCKU z Trzcianki k. Opalenicy, ZS nr 1 ze Swarzędza, ZS Budowlano Drzewnych w Poznania, ZS nr 15 z Poznania, IX LO z Poznania, ZSTR ze Środy Wlkp., LO z Pniew.

Sala Projektowa im. Profesora Zbigniewa Habera

Symbolicznego odsłonięcia tablicy nad wejściem do sali, dokonała małżonka Profesora, p. Mirosława Haber w towarzystwie JM Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Laudację wygłosił dr hab. Piotr Urbański, który w barwny sposób opisał sylwetkę swego nauczyciela i promotora pracy doktorskiej. Wymienił m.in. charakterystyczne cechy osobowe Profesora Habera, które zamknęły się w trzech słowach: „teka”, czyli teczka jako nieodzowny atrybut Profesora, uczciwość Profesora oraz Jego akademicka sprawiedliwość.

XIII edycja konkursu na wyróżniające się prace magisterskie i doktorskie

Szanowni Państwo,

Miasto Poznań organizuje XIII edycję konkursu na wyróżniające się prace magisterskie i doktorskie obronione na poznańskich uczelniach. Do konkursu mogą być zgłaszane prace z zakresu wszelkich dyscyplin i obszarów nauki obronione w latach 2015-2016. Przedmiot pracy może stanowić problematyka związana z Poznaniem lub opis rozwiązania możliwego do wdrożenia w naszym mieście. Jednym z głównych kryteriów oceny prac będzie ich utylitarny charakter.

Uniwersytet Młodego Odkrywcy na Wydziale Technologii Drewna

W uroczystości wzięli m.in. udział: prorektor ds. studiów, prof. dr hab. Cezary Mądrzak, a także prodziekan ds. studiów na Wydziale Technologii Drewna, dr hab. Andrzej Krauss, prof. nadzw. Inaugurację prowadził koordynator projektu UMO na wydziale, a jednocześnie drugi prodziekan ds. studiów, dr hab. Edward Roszyk.

Kolokwia Doktoranckie Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk

Jednym z celów Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk (PTPN) jest upowszechnianie nauki we wszystkich dziedzinach poprzez organizowanie konferencji, sesji i posiedzeń naukowych. Organizowane m.in. kolokwia doktoranckie wystartowały w bieżącym roku w nowej formie – z zaproszonymi także przedstawicielami innych nauk, niż reprezentowana przez referenta. Koordynatorem projektu jest dr hab. Maciej Dorna (Instytut Historii UAM).

280 mln na badania naukowe od NCN

W załączeniu przekazuję informację otrzymaną z Narodowego Centrum Nauki dotyczącą ogłoszenia konkursów OPUS 13 i PRELUDIUM 13, oraz poświęconą im infografikę.