Czerwiec 2017

DECENTRALIZACJA, co to pojęcie oznacza i jaki jest cel wdrażania

Najogólniej mówiąc decentralizacja – powiedziała mgr Agnieszka Grochot z UAM, członek uczelnianej Komisji ds. Decentralizacji, mająca w  tym zakresie spore doświadczenie, bowiem uczestniczyła we wdrażaniu tego procesu na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza - jest przeniesieniem części uprawnień władzy i kompetencji na niższe szczeble zarządzania.

Decentralizacja finansów Uczelni

Współpraca Uniwersytetu Przyrodniczego z Zakładami Cegielskiego

Foto: Jerzy Lorych

Strony deklarują długotrwałą współpracę, w szczególności w zakresie: zidentyfikowania możliwych do rozwoju projektów z obszaru innowacji badawczo-rozwojowych, współpracy przy pozyskiwaniu środków finansowych dla wspólnie realizowanych projektów, budowy instalacji biogazowej lub biometanowej na gruntach należących do uczelni, a także nadzoru procesu biotechnologicznego przez naukowców nad budową wymienionych instalacji.

Najlepszy w Polsce Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Jest to niewątpliwy sukces całej naszej uniwersyteckiej społeczności, zarówno uczelni kierowanej przez poprzednie władze (8 m-cy), jak i obecne, które ewolucyjnie kontynuuje nakreślony przed rokiem program  i podtrzymuje chlubne tradycje  naukowe, badawcze i edukacyjne.

W tworzeniu rankingu brano pod uwagę następujące parametry: warunki kształcenia, umiędzynarodowienie studiów, efektywność naukową,  potencjał naukowy, prestiż, absolwentów na rynku pracy i innowacyjność.

Sukcesy RGD Brody i RGD Swadzim na wystawach zwierząt hodowlanych

W dniach 05.-07.05.2017 r. w Poznaniu odbyła się XXVIII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Prezentowano 20 gatunków i 160 ras zwierząt. Tradycyjnie jednym z wystawców był Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Rolnicze Gospodarstwo Doświadczalne Brody. RGD Brody prezentowało stawkę tryków i jarlic hodowlanych rasy owca wielkopolska. Wszystkie zwierzęta zostały uhonorowane złotymi medalami, a tryk rasy wielkopolskiej został wybrany wice czempionem wystawy.