Wszystkie Aktualności

„ŁANY” w Portugalii

Między innymi podczas 20 edycji festiwalu w miejscowości Vouzela i 53 Międzynarodowego Festiwalu Folkloru  Gaia Folk w Porto.

Przed „ŁANAMI” jeszcze udział w imprezach folklorystycznych w miejscowościach Gouveia i Visau. Każdorazowy występ „ŁANÓW” spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem, co świadczy o poziomie artystycznym naszych studentów.

Powrót do kraju nastąpi za tydzień.

Po miesięcznej przerwie „ŁANY” wyjadą w daleką podróż na serię koncertów w Brazylii.

Rzecznik prasowy UPP

Zacieśnia się współpraca z chińskimi uczelniami rolniczymi

19 lipca przebywała w naszej uczelni pięcioosobowa delegacja profesorów z Henan Agricultural. University. Celem wizyty było nawiązanie kontaktów w zakresie utworzenia wspólnych programów badawczych, wymianę naukowców i studentów. Współpraca ma koncentrować się na badaniach i szkoleniach oraz innowacjach technologicznych w dziedzinie nauk przyrodniczych.

Lekarz weterynarii, Maciej Gogulski, wiceprezesem KRLW

Podczas pierwszego posiedzenia Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej VII kadencji w dniu 12 lipca 2017 roku w Warszawie, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a jednocześnie prezes Rady Wielkopolskiej Izby Lekarsko Weterynaryjnej lek. wet. Maciej Gogulski został wiceprezesem Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej VII kadencji.

Składam serdeczne gratulacje i życzę  dalszych sukcesów!

Jubileusz 55-lecia Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Fot. 1

Podczas uroczystości jubileuszowych Dziekan uhonorował listem gratulacyjnym oraz odznaką wydziałową: Dziekanów „bratnich” Wydziałów, emerytowanych Profesorów Wydziału – członków komitetu honorowego oraz przedstawicieli firm, instytucji, szkół i stowarzyszeń aktywnie wspierających w ostatnich latach liczne inicjatywy i przedsięwzięcia o charakterze naukowym, ale przede wszystkim dydaktyczne w kształceniu studentów. Szczególnie wzruszającym momentem było wręczenie listów i odznak naszym emerytowanym profesorom w osobach: prof. Wiesława Buczkowskiego, prof.

Wydział Rolnictwa i Bioinżynierii uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego

DECYZJA - Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów, na podstawie art. 5 ust. 2 ustawy
z dnia 14 marca 2003 r. o stopniach naukowych i tytule naukowym oaz o stopniach
i tytule w zakresie sztuki (Dz. U. z 2016 r. poz. 882 ze zm.), po zasięgnięciu opinii Rady
Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, podjęła decyzję o przyznaniu z dniem 26
czerwca 2017 r. Wydziałowi Rolnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w
Poznaniu uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk

Warsztaty dziennikarskie i Public Relations

Zakres tematyczny warsztatów obejmował również poznanie form dziennikarskich, takich jak: informacja, wywiad i reportaż. Studenci mieli również okazję przyjrzeć się funkcjonowaniu redakcji dziennika regionalnego „Głos Wielkopolski” i ogólnopolskiego miesięcznika „Top agrar” Polska. Odwiedzili redakcję Polskiego Radia „Merkury” w Poznaniu oraz poznański Ośrodek TVP. Zaznajomili się z dziennikarstwem internetowym w każdej z  wyżej wymienionych redakcji. Ponadto dowiedzieli się na czym polega praca rzecznika prasowego, a także rozwiązywali  przykładowe problemy Public Relations.

Uniwersytet Trzeciego Wieku Edycja 3 – semestr letni 2016/2017

Duże zainteresowanie wzbudził wykład o przetworach z ziół, podczas którego Seniorzy dowiedzieli się o najbardziej korzystnych terminach zbioru ziół. Poznali również sposoby ich  konserwacji oraz przepisy na przygotowanie syropów, nalewek, win, octów, olejów i masła ziołowego. Część Seniorów wdziała również udział w warsztatach zielarskich. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z tych warsztatów.