Wszystkie Aktualności

Wyjazd studyjny na wystawę Agritechnica 2017

Studenckie Koła Naukowe Inżynierii Rolniczej oraz Rolników wraz z Dyrekcją Instytutu Inżynierii Biosystemów zapraszają do wzięcia udziału w wyjeździe studyjnym na międzynarodową wystawę techniki rolniczej Agritechnica 2017. Program wyjazdu obejmuje dwa dni zwiedzania wystawy zlokalizowanej na terenach targowych w Hanowerze. Dodatkowymi atrakcjami będą wizyty w fabryce firmy Claas w Harsenwinkel oraz w Centrum Badawczym Technologii należącym do DLG, w którym przeprowadzane są między innymi testy ciągników i maszyn rolniczych.

Profesor Ryszard Słomski wybitnym specjalistą w dziedzinie laboratoryjnej genetyki sądowej

Podczas sobotniej uroczystości w Sali Kolumnowej Ministerstwa Zdrowia zebrali się laureaci poszczególnych specjalizacji medycznych – diagności, farmaceuci i lekarze. Minister Radziwił w swoim wystąpieniu podkreślił role diagnostów, od których zaczyna się proces leczenia chorych. I do tej grupy  wybitnych specjalistów  należy profesor  Ryszard Słomski.

Jubileusz 60-lecia i dożynki w RGD Brody

W spotkaniu udział wzięli dostojni goście: Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu -prof. dr hab. Jan Pikul, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą - prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, Prorektor ds. Studiów - prof. dr hab. Cezary Mądrzak, Prorektor ds. Kadr i Rozwoju Uczelni - prof. dr hab. Roman Gornowicz, byli rektorzy: prof .dr. hab. Erwin Wąsowicz, prof. dr hab. Jerzy Pudełko, prof. dr hab. Włodzimierz  Fiszer, Kanclerz - mgr inż. Marek Klimecki, Zastępca kanclerza - mgr inż. Robert Fabiański, Kwestor -mgr Karolina Prałat, Dyrektor ds.

„Łany” wróciły do kraju z opinią najlepszego festiwalowego zespołu

Od 21 września do 3 października ZPiT „Łany” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (jedyny zespół z Europy), brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w mieście Sao Luis, leżącym w północno-wschodniej Brazylii,  w Stanie Maranhao. W regionie gospodarczo biednym lecz z najbogatszą kulturą ludową, gdzie dzika przyroda zachwyca, a muzyka jest równie ważną sprawą życia jak jedzenie i spanie.

Rok akademicki 2017/2018 uroczyście rozpoczęty

W przemówieniu  JM Rektor podsumował ubiegły rok akademicki. Przedstawił dokonania i dorobek naukowo-badawczo- dydaktyczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. – Środowisko akademickie – powiedział rektor, prof. Jan Pikul – jest u  progu zmian, które zapisane w nowej ustawie o szkolnictwie wyższym mają zacząć obowiązywać od 1 października 2018 roku. Nasz uniwersytet wprowadza zmiany, które w sposób bezpośredni nie wiążą się z nowelizacją ustawy, są przejawem dbałości o nasze jutro.

Polska Komisja Akredytacyjna ponownie wyróżniła kierunek leśnictwo

Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej stwierdziło, że wysoka ocena jakości kształcenia prowadzonego na Wydziale Leśnym UPP na kierunku „leśnictwo” oraz stopień przyjętych kryteriów jakościowych i ceny programowej uzasadniają wydanie oceny wyróżniającej (uchwalę Nr 477/2017 z dnia 21 września 2017 r).

Chciałbym nadmienić, że kierunek leśnictwo prowadzony przez Wydział Leśny UPP jest jednym z nielicznych Polsce, które uzyskały ocenę wyróżniającą dwa razy z rzędu.

Noc Naukowców 2017 za nami

To impreza, która już od 11 lat na stałe gości na mapie wydarzeń edukacyjnych miasta Poznania. Nasza uczelnia, od dziewięciu  lat aktywnie uczestniczy w tym evencie, który jest doskonałą formą prezentacji tajników nauki i badań szerokiemu audytorium. W tegorocznej edycji na terenie UPP odbyło się prawie 200 imprez – warsztatów, pokazów, wykładów, stoisk interaktywnych, quizów, degustacji, które ulokowane były w 15 budynkach na terenie kampusu. Najwięcej wydarzeń tradycyjnie miało miejsce w budynku Collegium Maximum przy ul.

„Łany” w Brazylii

Od 21 września „Łany” uczestniczą w jednym z największych miast  w północno – wschodniej Brazylii  w Sao Luis (nad oceanem Atlantyckim), w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym. Udział w nim biorą zespoły ze Stanów Zjednoczonych, Kolumbii, Kuby, Paragwaju i z pięciu Stanów Brazylii. W tym doborowym towarzystwie jedynym przedstawicielem Europy jest Zespół Pieśni i Tańca z Uniwersytetu Przyrodniczego z Poznania. Zaprezentowane przez naszych studentów  ludowe tańce i melodie  podczas każdego występu były entuzjastycznie oklaskiwane.