Dożynki Miejskie w Poznaniu z udziałem UPP

Po raz dwudziesty drugi w Poznaniu, w pięknej scenerii Parku Wilsona odbyły się Dożynki Miejskie, tradycyjne święto  plonów, połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. W deszczową sobotę, 2 września br. na mieszkańców miasta Poznania i okolic czekało wiele imprez – pokazów, ekspozycji czy degustacji.

Wśród wystawców nie zabrakło Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który jako jeden z partnerów eventu, przedstawił swoją ofertę. Naszą uczelnię reprezentowali: w oficjalnych obchodach dożynkowych - prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, a w części wystawienniczej – przedstawiciele wydziałów Technologii Drewna, Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu oraz Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej. Można było m.in.  podziwiać pokazy florystyczne czy porozmawiać o zaletach hortiterapii, dowiedzieć się wielu ciekawostek o drewnie, nauczyć się rozpoznawać różne gatunki drewna, zobaczyć i dotknąć gatunki najlżejsze i najcięższe, a także wspaniałe eksponaty m.in. rowery z drewna. Przedstawiciele Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej przygotowali sprzęt geodezyjny w postaci: teodolitu, niwelatora wraz z łatami i tyczkami. Można było także zobaczyć z bliska drona i dowiedzieć się jak działa oraz w jakich celach można go wykorzystać.

Atrakcją dla zwiedzających były także zwierzęta – kozy i owce, które zaprezentowało Rolnicze Gospodarstwo Doświadczalne Swadzim.

Plony z uczelnianego Rolniczo-Sadowniczego Gospodarstwa Doświadczalnego Przybroda gościły na stołach zaproszonych przez Urząd Miasta gości honorowych.

Podczas Dożynek Miejskich dożynek zaprezentowano także ofertę edukacyjną Uniwersytetu.

Jak co roku, ważnym puntem imprezy był pokaz obrzędu dożynkowego przygotowany przez Zespół Pieśni i Tańca ŁANY oraz występy, podczas których publiczności przedstawiono suitę tańców rzeszowskich, tańce z regionu Jurgowa oraz taniec narodowy – krakowiak.

Dział Marketingu i Komunikacji UPP