Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Inżynieria i gospodarka wodna z certyfikatem "Studia z przyszłością" | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Inżynieria i gospodarka wodna z certyfikatem "Studia z przyszłością"

9 kwietnia 2018 roku w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie pod Warszawą odbyła się Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością”, podczas której kierunek Inżynieria i gospodarka wodna prowadzony na Wydziale Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej UPP otrzymał certyfikat „Studia z przyszłością”.

Wyróżnienie odebrał Dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej - prof. UPP dr hab. Jerzy Bykowski wraz z Prodziekan ds. studiów – dr inż. Anną Szymczak-Graczyk i Prodziekan ds. nauki - dr hab. Klaudią Borowiak. Była to już III edycja Konkursu zorganizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. O przyznaniu wyróżnień decyduje Komisja złożona z wybitnych naukowców specjalizujących się w problematyce jakości kształcenia i zarządzania szkolnictwem wyższym, pracujących m. in. na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Śląskim i Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. W Komisji zasiadają również przedstawiciele środowiska gospodarczego.

Certyfikat akredytacyjny „Studia z Przyszłością” jest przyznawany kierunkom studiów, które w

toku oceny uzyskają łącznie co najmniej 85 punktów rankingowych (na 120 maksymalnych) i stanowi on znak jakości, który potwierdza, że w opinii Komisji Eksperckiej dany kierunek realizowany jest według nowoczesnego i innowacyjnego programu kształcenia, dobrze odpowiadającego na potrzeby rynku pracy. Znak ten jest świadectwem najwyższej jakości studiów, a akredytacja przyznawana jest na okres jednego roku.

W tegorocznej edycji konkursu certyfikat otrzymało 110 kierunków, wśród nagrodzonych poznańskich uczelni poza Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu znalazły się również Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Pełna lista laureatów jest dostępna na stronie: http://www.studiazprzyszloscia.pl/glowna