Nasi studenci wśród laureatów I etapu konkursu „swissstandards.pl Od teorii do praktyki”

Najnowsza, obejmująca rok akademicki 2017/2018 , V edycja konkursu na prace dyplomowe  Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej, weszła w II etap.

Jury, złożone z firm partnerskich konkursu wytypowało prace, które w finale, po napisaniu we współpracy z Partnerami, ubiegać się będą o tytuł najlepszej w swojej dziedzinie tematycznej i wartościowe nagrody: staże u wybranych Partnerów albo wartościowe nagrody rzeczowe lub finansowe.

W pierwszym etapie do konkursu prawidłowo zgłoszone zostały 24 prace. Spośród nich, do drugiego etapu Jury wybrało jedenaście. Wśród laureatów I etapu V edycji konkursu „swissstandards.pl Od teorii do praktyki” znalazło się dwoje studentów z naszej uczeli: Mateusz Ligocki z Wydziału Technologii Drewna przygotowujący pracę pt. "Opracowanie innowacyjnej metodyki akwizycji geometrycznych danych projektowych" - Patron: Franke Polska oraz Cezary Odrzygóźdź z Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii z pracą na temat " Abstrakt polimorfizm w genie receptora serotoniny 5-ht2a (-1438g) u dzieci z autyzmem" - Patron: Swissmed.

Autorzy, zgodnie z założeniami Konkursu, będą mogli podczas pisania swoich prac skorzystać ze wsparcia merytorycznego (konsultacji, dostępu do wyników badań lub, po uzgodnieniu, nawet krótkich praktyk) partnerów Konkursu, patronujących wybranej tematyce.

Kolejnym krokiem będzie przesłanie obronionych prac dyplomowych do Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej do 31.08.2018. Rozstrzygnięcie bieżącej edycji Konkursu nastąpi do 30.10.2018.

Autorzy prac, które zostaną uznane za najlepsze, wygrają udział w płatnych programach stażowych, realizowanych przez patronujące ich pracom firmy partnerskie, cenne nagrody rzeczowe lub finansowe.