Post factum

Jeszcze raz o VIII  Koncercie Galowym z okazji Dnia Patrona Uczelni Augusta hr. Cieszkowskiego, jaki  odbył się 18 listopada br. w Auli Nova Akademii Muzycznej. Kilka zdań uzupełnienia. W pierwszej części koncertu, po wystąpieniu JM Rektora,  zaprezentowały się Orkiestra Uniwersyteckiego Centrum Kultury Studenckiej  UP oraz Chór Akademicki Coro da Camera.

Orkiestra pod dyr. dra Mateusza M.J. Sibilskiego wykonała Divertimento D-dur KV 136 Wolfganga Amadeusza Mozarta, a Akademicki Chór Coro da Camera  wykonał cztery z 12  części Requiem walijskiego kompozytora Karla Jenkinsa: Dies irae, Lacrimosa, Pie Jesu, In Paradisum.  Dzieła zaaranżowanego na chór i orkiestrę. Chórowi towarzyszyli instrumentaliści Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II im. M. Karłowicza. Przy fortepianie Anna Piwosz. Dyrygowała dr Barbara Dąbrowska-Silska.

Było to powtórzenie przez akademickich  chórzystów  polskiego prawykonania  Requiem  Karla Jenkinsa w ramach koncertu charytatywnego na rzecz Poznańskiego Hospicjum Palium, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Wykonanie Requiem – dzieła pięknego i wzruszającego - przez Chór Coro da Camera podczas Koncertu Galowego z okazji Dnia Patrona Uczelni  widownia przyjęła z dużym aplauzem.

Rzecznik prasowy UPP