Rzecznicy Nauki w Terenie – Poznań

We wtorek 28 listopada w Kolegium Rungego odbyło się spotkanie dziennikarzy i naukowców zainteresowanych popularyzacją nauki.

Spotkanie było częścią programu Centrum Nauki Kopernik „Rzecznicy Nauki”, które ma na celu inkubację współpracy dziennikarzy i naukowców. W tym roku program został rozszerzony poza Warszawę i spotkania odbywają się w 5 miastach, min.: w Poznaniu.

W organizacji przedsięwzięcia wzięły udział: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Centrum Nauki Kopernik i Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki.

W spotkaniu, które prowadziła dr inż. Anna Wierzbicka z Wydziału Leśnego, wzięło udział 14 naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, POlitechniki Poznańskiej i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz ośmiu dziennikarzy z lokalnych mediów m.in.: z Głosu Wielkopolskiego, Gazety Wyborczej, Radia ZET i PAP. Część warsztatową prowadził Dariusz Aksamit ze Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki i Anna Charko – krajowy koordynator programu z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Spotkanie było pełne energii, ciekawych rozmów i nowych interesujących znajomości. Powstały też pierwsze materiały dziennikarskie.

Anna Wierzbicka
Katedra Łowiectwa i Ochrony Lasu UPP