Uniwersytet Przyrodniczy na XIX Międzynarodowej Wystawie Rolniczej AGRO SHOW w Bednarach

W dniach 22-25 września br. odbyła się XIX Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW, organizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Są największymi targami sprzętu rolniczego w Europie Środkowo-Wschodniej.

laureaci konkursu "Serwis na Medal 2017"

Już od wielu lat Instytut Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu aktywnie uczestniczy w tej imprezie. Zespół prof. dr hab. inż. Jacka Przybyła, po raz kolejny poprowadził od strony merytorycznej pokazy polowe nowoczesnych opryskiwaczy, ładowaczy czołowych, ładowarek teleskopowych oraz pokaz pracy agregatów uprawowo-siewnych. Prof. dr hab. inż. Czesław Rzeźnik przewodniczył komisji konkursowej wyłaniającej najlepszych mechaników i zakłady serwisowe maszyn rolniczych. Mgr inż. Karol Wesołowski z Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu w Poznaniu, które funkcjonuje w strukturze naszego Uniwersytetu, poprowadził konkurs na najlepszego młodego mechanika serwisowego, w którym uczestniczą uczniowie szkół średnich z całej Polski.
W hali wystawowej na oddzielnym stoisku zaprezentowano ofertę dydaktyczną i naukową naszego Uniwersytetu, natomiast przed Halą zaprezentowano Żuka, który w tym roku brał udział w Złombolu.

W pierwszym dniu targów w Hali seminaryjnej odbyło się seminarium pt.: „Ranking jakości ciągników rolniczych – wyniki I edycji projektu NBOR” prowadzonego przez dr hab. inż. Karola Durczaka pracownika Instytutu Inżynierii Biosystemów oraz Top Agrar Polska. Również w piątek odbyły się zmagania finałowe, które pozwoliły na wyłonienie laureatów w konkursach „Mechanik na Medal 2017” oraz „Młody Mechanik na Medal 2017”.

Laureatami konkursu „Mechanik na Medal 2017” zostali:
I miejsce – Adam Baworski (ZSOiZ Mońki),
II miejsce – Dawid Żłobicki (AGROS-WROŃSCY),
III miejsce – Radosław Kaczmarski (Perkoz).
Wyróżnienie otrzymali Piotr Cybulko (ZSOiZ Mońki) oraz Daniel Jankowski (AGRO-TECH).

Natomiast w konkursie „Młody Mechanik na Medal 2017” laureatami zostali:
I miejsce – Adam Kontowski  (ZSR Lututów),
II miejsce – Krzysztof Kałat (ZSP 1 Gniezno),
III miejsce – Adam Wiśniewski (ZSOiZ Mońki),

Nagrody otrzymali także nauczyciele, którzy przygotowywali laureatów w tym konkursie.
Pozostali finaliści (7 osób) otrzymali wyróżnienia.

Podczas wręczania nagród zostały wręczone również nagrody w konkursie „Serwis na Medal 2017”, który organizowany jest co dwa lata.

Zwycięzcami tego konkursu zostali:

I miejsce – RAIFFEISEN AGRO – TECHNIKA, Oddział Śrem,
II miejsce – POL-AGRA Płońsk,
III miejsce – Perkoz Brodnica.

Laureatom wszystkich konkursów na targach AGRO SHOW wręczono nagrody pieniężne, natomiast wszystkim finalistom wręczono upominki od Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych oraz firmy SSAB  Wiesław Kujawa, na targach AGRO SHOW, przy licznym udziale publiczności oraz branżowych mediów.

prof. dr hab. inż. Czesław Rzeźnik, dr inż. Żaneta Staszak
Instytut Inżynierii Biosystemów UP w Poznaniu