Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Warsztaty z zakresu prawa autorskiego dla pracowników naukowych uczelni wyższych | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam na "Warsztaty z zakresu prawa autorskiego dla pracowników naukowych uczelni wyższych" organizowane przez Stowarzyszenia Zbiorowego Zarządzania prawami Autorskimi Twórców Dzieł Naukowych i Technicznych KOPIPOL pod patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Pana Jarosława Gowina.

W ramach warsztatów eksperci Stowarzyszenia KOPIPOL przedstawią między innymi zagadnienia związane z uprawnieniami twórcy pozostającego w stosunku pracy do dzieła stworzonego w ramach pełnienia obowiązków pracowniczych oraz wypłatą na rzecz twórców utworów naukowych i technicznych opłat i wynagrodzeń autorskich stanowiących rekompensatę za kopiowanie ich twórczości.

Szczególne zaproszenie kierujemy do autorów, którzy opublikowali swoje utwory w Wydawnictwie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Dodatkowo będzie można uzyskać informację o możliwości uzyskania ze środków jakimi dysponuje Stowarzyszenie KOPIPOL bezzwrotnych dofinansowań:

• wynagrodzeń autorskich za publikację w czasopismach naukowych,
  • na organizację konferencji naukowych z zakresu własności intelektualnej,
  • dla autorów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej/życiowej.

Warsztaty odbędą się w dniu 16 maja 2017 roku o godzinie 13:30 w sali Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przy ul. Wojska Polskiego 28.

Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą
prof. dr hab. inż. Krzysztof Szoszkiewicz

Przydatne linki:
Strona główna Stowarzyszenia KOPIPOL - www.kopipol.pl
Strona główna warsztatów - www.warsztaty-kopipol.pl
Wyszukiwarka uprawnionych autorów - repartycja indywidualna - www.wyszukiwarka.kopipol.pl