Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Zakończenie cyklu warsztatów – „Ja - Przedsiębiorca” | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Zakończenie cyklu warsztatów – „Ja - Przedsiębiorca”

„Promocja postaw przedsiębiorczych wśród studentów uczelni wyższych” to temat przewodni cyklu 3 warsztatów pn. „Ja - Przedsiębiorca” organizowanych pilotażowo przez partnerów wydarzenia - Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Celem realizacji wydarzenia była m.in. aktywizacja studentów, pobudzenie do zakładania własnej działalności gospodarczej, zwiększenie świadomości biznesowej oraz promocja idei START-UPingu.

Tematyka zajęć obejmowała zagadnienia z zakresu motywacji psychologicznej do zakładania własnej firmy, umiejętności kluczowych, jakie należy posiadać i rozwijać zakładając i rozwijając własną firmę, unikatowości produktu oraz sposobów finansowania podjętych inwestycji. Podczas warsztatów studenci uczyli się diagnozowania potrzeb klienta oraz zapoznali się z procesem  jego pozyskania. Przedstawione zostały również  elementy z jakich powinien składać się model biznesowy firmy, oraz poznali sposoby jej finansowania. Praktycznych wskazówek udzielili przedstawiciele dwóch branżowych START-upów. Uczestnikami warsztatów byli studenci studiów I i II stopnia z Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii, Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, Wydziału Nauk o  Żywności i Żywieniu oraz  Wydziału Ekonomiczno –Społecznego, którzy stanowili najliczniejszą grupę uczestników.

Warsztaty zostały przeprowadzone pod czujnym okiem pracowników Działu Marketingu i Komunikacji/Biura Karier i spotkały się z dużym uznaniem uczestników. Powstały również pierwsze pomysły innowacyjnych przedsięwzięć, które spotkały się ze sporą aprobatą prowadzącej zajęcia Pani Magdy Szymczak - innowatora i specjalistki w zakresie rozwijania start-upów. Projekt „Ja - Przedsiębiorca” zakończył organizowane w naszej Uczelni w listopadzie Dni Przedsiębiorczości.

UPP Uniwersytet Przyjazny Przedsiębiorczości

Sandra Witczak