Targi "UPoluj pracę"

X TARGI  „UPoluj Pracę”

X edycja Targów Pracy, w nowej formule, pod jakże przyrodniczym hasłem „UPoluj Pracę” wpisała się w kalendarz uczelnianych aktywności, po kilkuletniej nieobecności. Wszystko dzięki wzajemnej współpracy organizatorów wydarzenia - Biura Karier pod egidą Działu Marketingu i Komunikacji oraz Konwentu Samorządu Studenckiego. 10 maja, od wczesnych godzin rannych przygotowaniom nie było końca, a przed główny budynek Uczelni podjechał…ciągnik.

W tym roku zaproszonych zostało 26 „łowców” naszego „studenckiego narybku”, nie licząc strefy Biura Karier w której każdy uczestnik mógł skorzystać z usług doradztwa zawodowego, coraz bardziej popularnej, ale jeszcze wciąż dostępnej tylko dla wybranych - usługi coachingu kariery oraz możliwości skonsultowania dokumentów aplikacyjnych.

Do współpracy zaprosiliśmy firmę Claas Polska Sp. z o.o, Balcerzak i Spółka Sp. z o.o, Osi Poland Foodworks Sp. z o.o, Tesco Polska Sp. z o.o, Fabrykę Mebli Forte S.A, Ikea Industry Poland Sp. z o.o Oddział Fabryki WEST w Zbąszynku, Grupę Top Farms, Kleffmann &Partner Sp. z o.o , Osadkowski S.A, Poznańską Hodowlę Roślin Sp. z o. o, Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Sp. z o.o, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Agencję Rynku Rolnego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Powiatowy Urząd Pracy, Concordia Polska Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Soufflet Agro Polska Sp. z o.o. Ever Green Polska Sp. z o.o, Green Factory Sp. z o.o, Doradztwo Finansowo-Informatyczne Danielewicz Mucha Sp. z o.o, oraz wielu innych.

Dużym powodzeniem podczas Targów cieszyła się strefa foto, w której można było wykonać profesjonalne zdjęcia do CV, a także strefa wizażu w której dzięki poradom stylistów oraz pokazom  makijażu, dostosowanego do okazji, możliwe było stworzenie wizerunku kompetentnego pracownika, który nie zepsuje pierwszego wrażenia.

Zainteresowanie uczestników przyciągnęły również zorganizowanie wykłady, związane z określeniem predyspozycji, potencjału zawodowego oraz motywacji do pracy. Dla osób chcących założyć własną firmę obecność na wykładzie „Firma XXI w”. umożliwiło poznanie tendencji przyszłości i określenia jaką firmę warto założyć w ciągu najbliższych 15 lat. Prelekcje na temat nowoczesnych rozwiązań w maszynach rolniczych wygłosiła Dr Barbara Raba z firmy Class Polska Sp. z o.o. Na specjalnie zaproszenie pojawił się również gość specjalny targów Pani Maja Kornel - trenerka zmiany osobistej, szkoleniowiec, wykładowca, właścicielka firmy szkoleniowej oraz dyrektor Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego i Kształcenia Praktycznego ENTRENO. Warsztat przeprowadzony przy tej okazji na temat wejścia na ścieżkę kariery zawodowej w procesie zmiany osobistej spotkał się z ogromnym zainteresowaniem zebranych i pobudził do refleksji nad dalszą ścieżką zawodową.  Wskazuje to na szczególną potrzebę studentów do rozwoju w tym obszarze i niebagatelną rolę doradcy zawodowego w procesie kształtowania sytuacji zawodowej i życiowej młodych ludzi z naszej Uczelni. Dzięki uprzejmości właścicielki firmy doradczej z branży finansowo-informatycznej Pani Danuty Danielewicz-Muchy został przygotowany warsztat na temat stosowania programów księgowych w aspekcie informatyzacji sprawozdawczości rachunkowej i podatkowej. Konfrontacja studentów kierunków finansowych z praktycznymi elementami kształcenia w branży zapewniła praktyczne przygotowanie do pełnienia obowiązków na samodzielnym stanowisku w dziale księgowym.

Podczas targów przeprowadzane były również wstępne rozmowy rekrutacyjne firm oraz prelekcje na temat ich działalności i możliwości znalezienia zatrudnienia.

Patronat honorowy Targów objął Prezydent Miasta Poznania, patronat merytoryczny – JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego, natomiast Patronat medialny wydarzenia objęły lokalne media: TVP3 Poznań, Radio Merkury, Głos Wielkopolski.