Łanowy portet - słowiańska uroda

Tajemnicą jest kobieta” – pisał Stanisław Wyspiański. Wyrazem tego stwierdzenia jest niezwykły projekt  Centrum Kultury Studenckiej. Wystawa prac fotograficznych Andrzeja Tarnowskiego, zatytułowana „Słowiańska uroda”, to zachwycające fotografie choreografa zespołu, na których znajdują się tancerki z Zespołu Pieśni i Tańca Łany im. Wiesława Kaszubkiewicza Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

„Niniejsza wystawa jest efektem zmagań z jakże trudnym i wymagającym tematem. Kobieta w fotografii to nie tylko jej ciało, ale jej emocje i uczucia, które skłaniają odbiorcę do refleksji, chwili  zatrzymania. Żyjemy w nieustannym pośpiechu i ciągłym biegu, często nawet nie zauważamy ile piękna jest wokół nas, a każda kobieta jest piękna, trzeba tylko umiejętnie to piękno wydobyć” – tłumaczy autor zdjęć. Fotografie zostały wykonane na białym tle w białej ludowej bieliźnie, tak aby skupić uwagę oglądających na osobie, a nie na scenografii.

Wystawę można oglądać w holu na parterze budynku Collegium Maximum UPP. Wystawa ma jedocześnie zachęcać studentów do wstąpienia w szeregi Zespołu Pieśni i Tańca Łany im. Wiesława Kaszubkiewicza Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Kandydatów zapraszamy na koncert 19.10.2021 wtorek godz. 19.00 do siedziby Zespołu przy ul. Dożynkowej 9G, 1 piętro. Nabory do Zespołu odbędą się po koncercie oraz w dniach 20, 21, 22.10.2021 w godz. 19.00-21.00

Rzeczniczka prasowa UPP