Bieg charytatywny  Lions Club Poland

W minioną niedzielę odbył się bieg charytatywny  Lions Club Poland  pod hasłem „WE RUN WE SERVE”, w którym liczny udział brali studenci oraz pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na czele z prof. dr. hab. Krzysztofem Szoszkiewiczem, Rektorem UPP.

Każdy przebiegnięty kilometr wygenerował środki na szczytny cel – pomoc chorym dzieciom. Poznański odcinek biegu wynosił 20 km, spośród łącznie 717 km na trasie z Berlina przez Poznań do  Kaliningradu. Biegacze pragnęli w ten sposób połączyć symbolicznie 3 sąsiadujące ze sobą kraje o niełatwej historii pod hasłem – „Zawsze Sąsiedzi, Teraz Przyjaciele”.

Start poznańskiego etapu biegu miał miejsce w Tarnowie Podgórnym, gdzie biegaczy powitały władze gminy. W biegu uczestniczyło ponad 30 studentów cudzoziemców z Ghany, Nigerii, Rwandy i Turcji, którzy dzielnie reprezentowali UPP na odcinkach 20, 10 i 5 km. Meta biegu miała miejsce w Domu Autysty w Poznaniu, gdzie odbył się piknik i zbiórka pieniędzy na wsparcie ośrodka.

Akcja charytatywna została zainicjowana przez Prorektora ds. studiów prof. dr. hab. Piotra Ślósarza, przy wsparciu organizacyjnym Moniki Pennington z Działu Studiów i Spraw Studenckich oraz Wojciecha Borzyszkowskiego z Działu Marketingu i Komunikacji.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i serdecznie dziękujemy za aktywny udział.

Monika Pennington
Dział Studiów i Spraw Studenckich