Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Kierunek weterynaria z pozytywną oceną Polskiej Komisji Akredytacyjnej | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Kierunek weterynaria z pozytywną oceną Polskiej Komisji Akredytacyjnej

W dniach 14-15 kwietnia 2021 roku na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach odbywała się wizytacja Zespołu Oceniającego Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA), która miała na celu ewaluację kierunku weterynaria.

Ze względów pandemicznych wizytacja miała charakter zdalny i uwzględniała m.in. wideo-rozmowy z Władzami Uniwersytetu i Wydziału, transmisje on-line zajęć klinicznych ze studentami oraz  wideo-prezentacje infrastruktury i zaplecza badawczo-dydaktycznego Wydziału.

Kierunek weterynaria uzyskał ocenę pozytywną podczas tegorocznej ewaluacji. Eksperci PKA w raporcie podkreślali znaczny postęp, jaki uczynił kierunek weterynaria na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej  i Nauk o Zwierzętach (w stosunku do ostatniej ewaluacji w 2017 r.), a jako mocne punkty kierunku wskazywali m.in. mało liczne grupy na zajęciach klinicznych, szeroką ofertę zajęć fakultatywnych oraz wykorzystywanie w procesie kształcenia specjalistycznych symulatorów (fantomów) weterynaryjnych konia, krowy i cielęcia, co odpowiada światowym standardom dydaktycznym. Kolejna ewaluacja planowana jest w roku akademickim 2022/2023.

Tekst: lek.wet. Kacper Libera, dr Robert Mikuła, Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach
Redakcja: Grażyna Adamczyk, Dział Marketingu i Komunikacji