Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Leśny świat malowany iluminacjami czyli „Magiczny Las” w Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Leśny świat malowany iluminacjami czyli „Magiczny Las” w Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

 

    

 

W Ogrodzie dendrologicznym UPP powstał Lumina Park – Magiczny las. To pełna iluminacji ponad 1,5 km ścieżka, do zbudowania której użyto ponad 50 km instalacji elektrycznych dostarczających ponad pół miliona punktów świetlnych w energooszczędnej technologii led.

 

 

Parki Iluminacji to coraz popularniejszy na świecie format zimowej atrakcji, w szczególności chętnie organizowany w ogrodach botanicznych i dendrologicznych, które z naturalnych przyczyn  zwykle zamykane są na zimę. Tego typu atrakcje, od lat spotykane choćby w amerykańskich ogrodach botanicznych, są coraz popularniejsze także w Europie. W tym roku, dzięki firmie Lumina, park iluminacji zawitał także do Poznania.

 

Na terenie należącego do Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Ogrodu Dendrologicznego, położonego między ulicami Niestachowską i Warmińską, rozbłysnęła świetlna atrakcja – „Magiczny Las”. Podczas multimedialnego spaceru wśród przepięknych drzew i krzewów Ogrodu, będzie można odkrywać kolejne, różne tematycznie, zaskakujące krainy wyczarowane światłem, dźwiękiem i efektami multimedialnymi. Pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i wrocławskiej spółki Lumina zadbali też o warstwę edukacyjną atrakcji – w czasie spaceru będzie można odkryć wiele ciekawostek dotyczących drzew rosnących w Ogrodzie, przedstawionych w przystępny sposób zarówno dla młodszych, jak i dla dorosłych pasjonatów dendrologii.

 

Oprócz ponad półtorakilometrowej ścieżki zwiedzania „Magicznego Lasu’” w starej części Ogrodu, na Polanie Edukacyjnej przygotowane będą dodatkowe iluminacje świetlne, a także punkty gastronomiczne i niespodzianki dla dzieci. Park Iluminacji „Magiczny Las” to fantastyczna przygoda dla całych rodzin, a także świetny pomysł na wieczorny spacer dla wielbicieli nowoczesnych multimediów.

 

Wrocławska spółka Lumina to firma specjalizująca się w organizacji parków iluminacji, powstała z inicjatywy giełdowej firmy ATM – największego polskiego producenta TV oraz spółki Topacz  Investments – właściciela kompleksu hotelowego Zamek Topacz Art & SPA. W tym roku Lumina zorganizuje Parki Iluminacji w Zamku Topacz k. Wrocławia, w Ogrodzie Botanicznym w Lublinie, w Ogrodzie Dendrologicznym w Poznaniu oraz w Bydgoszczy w Parku Leśnym – Myślęcinek.

 

Park Iluminacji „Magiczny Las” otwarty będzie codziennie od 29 października do lutego, w zmiennych godzinach, zależnych od zachodu słońca do 21:00 (ostatnie wejście 20:00, godziny otwarcia zależne od zachodu słońca). Dokładne godziny otwarcia podane są zawsze na stronie luminapark.pl oraz w mediach społecznościowych.

 

Cel charytatywny:

1 zł z każdego sprzedanego napoju przekazujemy na Stowarzyszenie Wystarczy Gest

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

 

Ceny biletów:

Poniedziałek - czwartek:

Ulgowy 23 zł

Normalny 26 zł

Rodzinny 89 zł

 

Piątek- niedziela:

Ulgowy 26 zł

Normalny 29 zł

Rodzinny 99 zł

 

Bilet rodzinny:

Wstęp dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci lub 1 osoby dorosłej i 3 dzieci (dzieci do 18 roku życia) lub posiadaczy Karty Dużej Rodziny dla każdego członka rodziny za ukazaniem karty. 

 

Ulgowy dla: dzieci, uczniowie, studenci (do 26 roku życia), emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie.

 

Godziny otwarcia

Codziennie od zachodu słońca do 21 (ostatnie wejście 20:00 

 

Dokładne godziny otwarcia :

 

Od 29.10 do 31.10

Od 01.11 do 14.11

Od 15.11 do 30.11

Od 01.12 do 09.01

Od 10.01 do 23.01

Od 24.01 do 31.01

Od 01.02 do 15.02

17:40

16:40

16:20

16:00

16:20

16:40

17:00

 

 

Dojazd i Wejście do parku iluminacji od ul. Warmińskiej oraz ul. Niestachowskiej. Dojazd transportem publicznym

 

autobusami:  160, 164, 182, 191, 193, 195 przystanek Wojska Polskiego – dojście ok. 200m (do wejścia od strony ul. Niestachowskiej)

 

autobusami: 160, 164, 195 przystanek Golęcin – dojście ok. 100m (do wejścia od strony Lasu Golęcińskiego)

 

tramwajami: 9,11 przystanek Uniwersytet Przyrodniczy – dojście ok. 500m (do wejścia od strony ul. Niestachowskiej)

 

Miejsca parkingowe zlokalizowane są wzdłuż głównego wejścia do Ogrodu Dendrologicznego, przy ul. Warmińskiej.

 

Więcej informacji na stronie luminapark.pl, bilety dostępne na stronie bilety.luminapark.pl

 

Iwona Cieślik
Rzecznik prasowy UPP

 

WYDZIAŁY