Nagrody Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego dla absolwentów Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach

W ramach Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego ogłoszono wyniki XXXVIII edycji Konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu zootechniki i rybactwa oraz XIII edycji Konkursu na najlepszą pracę doktorską z zakresu nauk zootechnicznych i rybactwa. Laureatami obu konkursów zostali absolwenci Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP.

Celem Konkursu jest promowanie najlepszych prac magisterskich i doktorskich  z zakresu hodowli i użytkowania zwierząt.

W Konkursie na najlepszą pracę magisterską w sekcji chów i hodowla bydła nagrody otrzymali:

I nagroda – mgr inż. Anna Parysek za pracę pt. „Wpływ kompaktowej dawki pokarmowej (cTMR) na wyniki produkcyjne krów mlecznych”. Praca wykonana pod kierunkiem dr. inż. Roberta Mikuły w Katedrze Żywienia Zwierząt, Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Co więcej praca ta uzyskała nagrodę specjalną im. Profesora Bronisława Raka dla autora najlepszej pracy magisterskiej w XXVIII edycji Konkursu.

III nagroda – mgr inż. Oskar Skórnicki za pracę pt. „Wpływ procesów technologicznych pasz na wyniki odchowu cieląt”. Praca wykonana pod kierunkiem dr. inż. Roberta Mikuły w Katedrze Żywienia Zwierząt, Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Wyróżnienie – mgr. inż. Barbara Matyja za pracę pt. ”Odziedziczalność acetonu mierzonego w powietrzu wydychanym przez krowy mleczne”. Praca wykonana pod kierunkiem dr. hab. inż. Marcina Pszczoły w Katedrze Genetyki i Podstaw Hodowli Zwierząt Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

W konkursie na najlepszą pracę doktorską laureatką została dr inż. Joanna Składanowska-Baryza otrzymując III nagrodę za pracę „Dobrostan przedubojowy a jakość mięsa królików”. Praca wykonana pod kierunkiem dr. hab. Marka Stanisza, prof. UPP, promotor pomocniczy: dr inż. Agnieszka Ludwiczak, w Katedrze Hodowli Zwierząt i Oceny Surowców Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Rzeczniczka prasowa UPP