Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Sukcesy lekkoatletów UPP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Sukcesy lekkoatletów UPP

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce odbyły się w Łodzi w dniach 13-16 września. Naszą uczelnię reprezentowało pięciu zawodników w konkurencjach indywidualnych. Dopisała nam pogoda, a przede wszystkim wyniki sportowe.

Amadeusz Zdrojewski w biegu na 400 m. w klasyfikacji generalnej zajął 4 miejsce, natomiast w klasyfikacji uczelni Społeczno-Ekonomicznych 1 miejsce, uzyskując wynik 47,58 s. Amadeusz stanął na trzecim stopniu podium w klasyfikacji AZS.

Piotr Kowalski w skoku w dal zajął 1 miejsce w typie uczelni Społeczno-Ekonomicznych.

Filip Cybulski uplasował się na 6 miejscu w klasyfikacji generalnej w konkurencji skok o tyczce.

Na Mistrzostwach dzielnie reprezentowali naszą Uczelnię także studenci: Piotr Krompaszczyk w biegu na 100 m. i Piotr Gniot w skoku w dal oraz w biegu na 3 000 m.

Panowie mieli wystartować również w sztafecie 4 x 100m. ale kontuzja jednego z zawodników uniemożliwiła start. Mamy nadzieję, że nasza złota sztafeta z 2019 roku będzie miała możliwość pokazania się na Mistrzostwach Polski w przyszłym roku. Trzymamy kciuki!

Akademickie Mistrzostwa Poznania i Wielkopolski w lekkiej atletyce

Mistrzostwa Poznania i Wielkopolski w lekkiej atletyce odbyły się na stadionie Golęcin w dniu 4 listopada 2020 r. W tym roku organizatorem był Zarząd Organizacji Środowiskowej Akademickiego Związku Sportowego. Mimo pandemii w zawodach wystartowało siedem uczelni wyższych.

Po wspaniałej walce sportowej zawodniczki UPP w I rzucie Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski drużynowo zajęły I miejsce, a zawodnicy II miejsce.

W konkurencjach indywidualnych nasi lekkoatleci uplasowali się na następujących miejscach:

I miejsce Patrycja Loksztejn w biegu na 100 m.

I miejsce Weronik Brusiło w skoku wzwyż.

I miejsce Anna Maciejewska w rzucie oszczepem.

I miejsce Amadeusz Zdrojewski w biegu na 400 m.

II miejsce Anna Maciejewska w pchnięciu kulą.

II miejsce Maria Gorczyca w biegu na 400 m.

II miejsce Piotr Gniot w skoku w dal.

III miejsce Patrycja Loksztejn w skoku w dal.

III miejsce Julia Kopeć w biegu na 1000 m.

Nasze zawodniczki wystartowały w biegu sztafetowym i zajęły I miejsce. W sztafecie szwedzkiej pobiegły: Patrycja Loksztejn, Anna Maciejewska, Weronika Brusiło i Maria Gorczyca.

Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników!