Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Podziękowanie za pomoc uchodźcom mieszkającym w Zielonce | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Podziękowanie za pomoc uchodźcom mieszkającym w Zielonce

Od miesiąca gościmy w Zielonce ponad 20 uchodźców z Ukrainy. Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za dotychczas okazane wsparcie, dzięki, któremu możemy zapewnić naszym gościom z Ukrainy gościnę i tym samym pomóc przetrwać trudne chwile. Państwa zaangażowanie i  wrażliwość  oraz chęć niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym są w dzisiejszych czasach bardzo potrzebne.

 

 

Jednocześnie przekazujemy podziękowania od dyrektora Leśnego Zakładu Doświadczalnego Murowana Goślina Wiesława Krzewiny, który gości uchodźców: 

 

Szanowni Państwo chciałbym serdecznie podziękować:

 • Kolegom i Koleżankom z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ich rodzinom i znajomym, których nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich z osobna, za dotychczasową pomoc i dary,
 • Darczyńcom z Niemiec, którzy pomimo setek kilometrów odległości i różnic językowych doskonale zrozumieli potrzebę pomocy i natychmiast nas wsparli:  Państwu Reinerowi i Claudii Hofmann, Ricie Thieme, oraz Sebastianowi Hein,  Erice Voegele i Michaelowi Rumberg
 • Gminie Murowana Goślina, która sprawnie pomogła dzieciom kontynuować naukę w polskich szkołach,
 • Załodze i Współpracownikom Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Murowanej Goślinie, którzy zaangażowali się w pomoc daleko poza swój zakres obowiązków,
 • Stowarzyszeniu Park Dzieje za umożliwienie nieodpłatnego zwiedzania obiektu, jak i za możliwość zabawy na ścieżce w koronach drzew,
 • oraz wszystkim innym Ofiarodawcom, bez których nasze działanie byłoby dużo trudniejsze.

 

Dzięki Państwu możemy zapewnić naszym gościom możliwość uśmiechu, zabawy, wycieczek i nauki. Przekazane przez Państwa wsparcie, dary rzeczowe  i kwoty pieniężne, pozwoliły dzieciom i ich mamom oraz babciom powrócić do normalnego życia i na chwilę zapomnieć o koszmarze, który ich spotkał.

Państwa hojność spowodowała, że mamy i ich dzieci mają już rowery, deski i hulajnogi, piłki,  zabawki, pomoce naukowe i rzeczy pierwszej potrzeby.  

Za przesłane pieniądze mogliśmy również zakupić środki czystości i artykuły gospodarstwa domowego, niezbędne do zapewnienia warunków życia w naszym ośrodku w Zielonce.

Trudno powiedzieć jak długo będziemy gościć w Zielonce Uchodźców, wierzymy jednak, że ludzie tacy jak Wy będą dla nas nadal wsparciem.

 

Nadal potrzebujemy:  

 • środków czystości,
 • kosmetyków osobistych,
 • obuwia letniego (sandały) :
  • dziecięce rozmiary: 27; 28; 29; 34; 36; 37; 38;
  • rozmiary dla kobiet: 37,5; 41; 41-42; 39-40; 39-40; 40
 • letnich ubrań: spodenki (dziecięce, damskie), T-shirty, czapki z daszkiem
 • rowerów dla dorosłych.

 

Zbiórka potrzebnych rzeczy dla uchodźców z Zielonki odbędzie się w czwartek 23.06 w godz. od 9:00 do 12:00. Przed budynkiem Collegium Maximum jak ostatnio ustawiony zostanie samochód Lublin, do którego zbierane będą ww. przedmioty.

 

Cały czas będziemy wdzięczni za wszelkie wsparcie, również finansowe. Numer konta dedykowany zbiórce: 68 1140 2004 0000 3102 7688 5493 z dopiskiem „Ośrodek Zielonka”

Fundacja Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

ul. Wojska Polskiego 28

60-637 Poznań

KRS: 0000020962

Zawsze jesteśmy również otwarci na pomoc w zapewnieniu dzieciom aktywnego spędzania czasu oraz w organizacji przyszłego życia dla tych, którzy będą musieli lub się zdecydują pozostać w naszym kraju.

 

Ważne:

Poszukujemy pracy dla kobiet, ale też możliwości wynajęcia mieszkania.  

W tej sprawie prosimy o kontakt z:

- opiekunem gości w LZD MG – Jolantą Szczepańską; jolanta.szczepanska@lzdmg.com.pl

- dyrektorem zakładu – Wiesławem Krzewina tel.607 224 410; wieslaw.krzewina@lzdmg.com.pl

 

Iwona Cieślik 

Koordynatorka Zespołu ds. pomocy Ukrainie
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

 

  ​​​​​​​ ​​​​​​​

WYDZIAŁY