Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility RGD Brody UPP na Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych, Wystawie Zwierząt - Sielinko 2022 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Po okresie pandemii hodowcy zwierząt ponownie mogli się spotkać w dniach 4-5 czerwca na III Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych i XXVI Wystawie Zwierząt, Dniach Pola Sielinko 2022, stanowiących integralną część XXVIII Wielkopolskich Targów Rolniczych.

Tradycyjnie w wystawie uczestniczyło Rolnicze Gospodarstwo Doświadczalne Brody Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wystawiono  tryki rasy Wielkopolskiej i  Owce z RGD Brody UPP na Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Sielinku Romanowskiej oraz matki z jagniętami. Prezentacja miała na celu pokazanie prawidłowego utrzymania owiec w warunkach dobrostanu, w ramach realizacji projektu ,,Innowacja i zrównoważona produkcja rolnicza” w ramach Zielonego Ładu.

Przeprowadzono również pokaz strzyży owiec, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wełnę, którą pozyskano ze strzyży, każdy z oglądających mógł zagospodarować w dowolny sposób np. sadząc rośliny na podłożu z wełny potnej.

W drugim dniu wystawy odbyła się konferencja nt. zasad dobrostanu i bioasekuracji oraz innowacyjnych rozwiązań w produkcji zwierzęcej w ramach Zielonego Ładu. Pracownicy RGD Brody (Gabriela Woźna i Nikodem Woźny) przedstawili innowacyjne rozwiązania w hodowli owiec w RGD Brody oraz zasady realizacji dobrostanu w produkcji owczarskiej w gospodarstwie doświadczalnym.

Gabriela Woźna, Nikodem Woźny.

Owce z RGD Brody UPP na Wystawie Zwierząt Hodowlanych w SielinkuPokaz strzyży owiec podczas Wystawy Zwierząt Hodowlanych w SielinkuPokaz strzyży owiec podczas Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Sielinku