Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Ruszył projekt "Strefa Pomysłodawcy - Wsparcie 4.0" z udziałem UPP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Ruszył projekt "Strefa Pomysłodawcy - Wsparcie 4.0" z udziałem UPP

14 września, podczas uroczystej konferencji swoją działalność zainaugurował projekt „Strefa Pomysłodawcy - Wsparcie 4.0”. To pilotażowy projekt Ministerstwa Rozwoju i Technologii, którego realizatorem jest konsorcjum składające się z Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Krakowskiego Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH sp. z o.o..

 

 

W konferencji z ramienia Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wziął udział prof. dr hab. Piotr Goliński, Prorektor  ds. nauki i współpracy międzynarodowej oraz Jacek Wawrzynowicz, Dyrektor Centrum Innowacji i Transferu Technologii UPP. Strefa Pomysłodawcy to miejsce upowszechniania innowacji, gdzie tworzone będą nowe idee i pomysły, które skupiać mają zespoły i ludzi  gotowych  do eksperymentowania. Ma to być platforma wymiany koncepcji, sprawdzania potencjału biznesowego, technologicznego i komercjalizacyjnego.

 

Sieć doświadczonych ekspertów z różnych dziedzin, w tym z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, będzie oferowała specjalistyczne, „szyte na miarę” doradztwo: biznesowe, prawne w zakresie IPR, marketingowe, technologiczne. Odbywać się będą cykliczne zajęcia, warsztaty i spotkania tematyczne, zachęcające do zainteresowania działalnością innowacyjną i eksperymentowaniem.

 

Program będzie realizowany do 30 czerwca 2023 r. Pierwsza runda naboru pomysłów rozpoczęła się 14 września i potrwa do 14 listopada, bądź do wpłynięcia 250 wniosków. Program skierowany jest do osób fizycznych ‒ kreatywnych i pomysłowych autorów innowacyjnych rozwiązań, innowatorów, wynalazców, wizjonerów, studentów, badaczy, osób zainteresowanych postępem technologicznym.

 

Wnioski aplikacyjne oraz więcej informacji dostępne są na oficjalnej stronie projektu www.strefapomyslodawcy.pl

 

Iwona Cieślik
Rzeczniczka prasowa UPP

 

Udostępnij ten artykuł

WYDZIAŁY