Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Ruszył projekt "Strefa Pomysłodawcy - Wsparcie 4.0" z udziałem UPP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Ruszył projekt "Strefa Pomysłodawcy - Wsparcie 4.0" z udziałem UPP

14 września, podczas uroczystej konferencji swoją działalność zainaugurował projekt „Strefa Pomysłodawcy - Wsparcie 4.0”. To pilotażowy projekt Ministerstwa Rozwoju i Technologii, którego realizatorem jest konsorcjum składające się z Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Krakowskiego Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH sp. z o.o..

W konferencji z ramienia Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wziął udział prof. dr hab. Piotr Goliński, Prorektor  ds. nauki i współpracy międzynarodowej oraz Jacek Wawrzynowicz, Dyrektor Centrum Innowacji i Transferu Technologii UPP. Strefa Pomysłodawcy to miejsce upowszechniania innowacji, gdzie tworzone będą nowe idee i pomysły, które skupiać mają zespoły i ludzi  gotowych  do eksperymentowania. Ma to być platforma wymiany koncepcji, sprawdzania potencjału biznesowego, technologicznego i komercjalizacyjnego.

Sieć doświadczonych ekspertów z różnych dziedzin, w tym z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, będzie oferowała specjalistyczne, „szyte na miarę” doradztwo: biznesowe, prawne w zakresie IPR, marketingowe, technologiczne. Odbywać się będą cykliczne zajęcia, warsztaty i spotkania tematyczne, zachęcające do zainteresowania działalnością innowacyjną i eksperymentowaniem.

Program będzie realizowany do 30 czerwca 2023 r. Pierwsza runda naboru pomysłów rozpoczęła się 14 września i potrwa do 14 listopada, bądź do wpłynięcia 250 wniosków. Program skierowany jest do osób fizycznych ‒ kreatywnych i pomysłowych autorów innowacyjnych rozwiązań, innowatorów, wynalazców, wizjonerów, studentów, badaczy, osób zainteresowanych postępem technologicznym.

Wnioski aplikacyjne oraz więcej informacji dostępne są na oficjalnej stronie projektu www.strefapomyslodawcy.pl

Rzeczniczka prasowa UPP