Spotkanie integracyjne studentów zagranicznych

Po ostatnim, październikowym spotkaniu integracyjnym tzw. PULS Integration, wówczas jeszcze w atmosferze obostrzeń epidemicznych, nadszedł czas na długo oczekiwane spotkanie twarzą w twarz. Wydarzenie odbyło się 14 maja w holu Biocentrum z inicjatywy koordynatorów Stowarzyszenia Studentów Obcokrajowców (International Student Association - PULS-ISA) i przyciągnęło liczną grupę studentów zagranicznych.

PULS Integration było okazją nie tylko do wspólnego spotkania, ale również przedstawienia dotychczasowych działań i dokonań koordynatorów PULS-ISA w osobach:  Gabriel Arifayan: General Coordinator; Muhammad  Aslam: Coordinator for Science and Studies; Stella-Maris Onwuama: Coordinator for Culture and Arts; Emmanuel Okonkwo: Coordinator for Promotion; Zainab Mustapha: Coordinator for Social and Dormitories oraz Ayotola Sonubi: Coordinator for Sports and Recreation.

Podczas wydarzenia panowała atmosfera pełna entuzjazmu, dobrych relacji i relaksu. Głównym organizatorem spotkania był prof. dr hab. Jean Diatta (Leader PULS-ISA), który podkreślił, że tego typu wydarzenia wpisują się w społeczną odpowiedzialność Uczelni. „Wzbudzenie pozytywnej energii naszych zagranicznych studentów wraz z zagospodarowaniem ich potencjału jest już widoczne. Możemy to zaobserwować, w ich aktywności w akademickim chórze Coro Da Camera, zaangażowaniu w sekcjach sportowych czy udziale w ostatnio odbywających się Targach Pracy UPP. To grupa młodych, pełnych energii ludzi, która wzajemnie się inspiruje i aktywnie angażuje w życie Naszej Uczelni” – mówi prof. Jean Diatta. „Z tego miejsca, chciałbym również skierować podziękowania panom rektorom prof. dr. hab. Krzysztofowi Szoszkiewiczowi oraz prof. dr. hab. Piotrowi Ślósarzowi, a także pani Monice Pennington za niestrudzone wsparcie organizacyjne. Jednocześnie składam gratulacje koordynatorom PULS-ISA za ich dotychczasową aktywność i dziękuję wszystkim studentom obecnym na spotkaniu” - podsumowuje prof. Diatta.

prof. dr hab. Jean Diatta

Iwona Cieślik, rzeczniczka prasowa UPP