World Urban Forum 11 z udziałem ekspertów UPP

W dniach 26-30 czerwca br. w Katowicach odbywa się 11. sesja  World Urban Forum - prestiżowa międzynarodowa konferencja organizowana przez ONZ-Habitat, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Miasto Katowice, której głównym celem jest rozwój obszarów miejskich i osiedli ludzkich.

To najważniejsze globalne wydarzenie dotyczące polityki, transformacji i rozwoju miast, podczas którego przedstawiciele państw z całego świata, samorządów, naukowcy,  Michał Bejm i Adam Zydroń z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na konferencji World Urban Forum 11  ludzie świata biznesu, przywódcy społeczności lokalnych, urbaniści, a przede wszystkim mieszkańcy miast poszukują rozwiązań, które przerodzą się w konkretne działania. Wszystko po to, by miasta, w których żyjemy, stawały się bardziej przyjazne mieszkańcom.

W wydarzeniu aktywnie uczestniczą specjaliści z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – dr Michał Beim i prof. UPP dr hab. Adam Zydroń z Pracowni Gospodarki Przestrzennej Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej.

28 czerwca br. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu był partnerem merytorycznym sesji w Pawilonie Polskim o mobilności. Jeden z paneli pt. „Miasto a suburbia – jak zapewnić efektywny transport w miejskich obszarach funkcjonalnych?” prowadził dr inż. Michał Beim.

Kolejnego dnia Forum, UPP  pełniło rolę partnera merytorycznego sesji posterowej na Europejskiej Ścieżce Rozwoju Miejskiego, zorganizowanej przez Instytut Rozwoju Miast i Regionów.

Video z sesji z udziałem przedstawicieli UPP - https://youtu.be/N43oEPvgvis?t=29640

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu jest jedną z czterech uczelni - partnerów Pawilonu Polskiego.

Grażyna Adamczyk
Dział Marketingu i Komunikacji