100 Lecie - Wszystkie Aktualności

DOŻYNKI UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU

Jak co roku pierwszym punktem święta plonów był tradycyjny obrzęd dożynkowy, który wykonał Zespół Pieśni i Tańca Lusowiacy. Chlebem z tegorocznych ziaren, otrzymanym od starostów dożynek – dr. Moniki Bartos-Spychały, Dyrektor Zakładu Doświadczalno-Dydaktycznego Uprawy Roli i Roślin oraz Jerzego Kaczmarka Dyrektora Rolniczego Gospodarstwa Doświadczalnego Swadzim – prof. dr. hab. Jan Pikul Rektor UPP podzielił się z uczestnikami uroczystości.

WYDZIAŁ LEŚNY ŚWIĘTOWAŁ SWOJE 100-LECIE

11 870 absolwentów, 378 promocji doktorskich, 106 doktorów habilitowanych, 9 przyznanych tytułów doktora honoris causa, prawie 9 000 publikacji i niemalże 600 pracowników, którzy pozostawili na uniwersytecie cząstkę siebie, tymi liczbami Dziekan Wydziału Leśnego prof. dr hab. Piotr Łakomy podsumował 100-lat Wydziału Leśnego podczas jubileuszowej uroczystości.

OBCHODY 100-LECIA AKADEMICKICH STUDIÓW ROLNICZO-LEŚNYCH

„Z doświadczeniem i pasją w przyszłość” to hasło przewodnie jubileuszu 100-lecia Akademickich Studiów Rolniczo-Leśnych, który obchodzimy w czerwcu 2019 roku. Wydział Rolniczo-Leśny powstał jako czwarty na ówczesnym Uniwersytecie Poznańskim, obok Wydziałów: Filozoficznego, Prawnego (później Prawno-Ekonomicznego) i Lekarskiego. Ogólnouczelniane uroczystości jubileuszowe z tej okazji odbyły się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu 13 i 14 czerwca 2019 roku.

Koncert Jubileuszowy z okazji z 25-lecia działalności artystycznej chóru CORO DA CAMERA

W sobotę 15 czerwca 2019 w Kolegium Rungego odbył się Koncert Jubileuszowy z okazji 25-lecia działalności artystycznej  Chóru Akademickiego CORO DA CAMERA Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pod dyrekcją dr Barbary Dąbrowskiej-Silskiej.  W programie znalazł się między innymi barokowy Magnificat Jacka Różyckiego, utwory współczesnych kompozytorów chóralnych oraz chóralne opracowania piosenek pop.

Konferencja naukowa „UNIWERSYTET POZNAŃSKI I JEGO KONTYNUATORZY W SŁUŻBIE POLSCE I WIELKOPOLSCE”

Gospodarze konferencji – JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Lesicki oraz prorektor dr hab. Tadeusz Wallas, prof. UAM przywitali licznie zgromadzoną publiczność w Sali Lubrańskiego oraz prelegentów – autorów lub współautorów jubileuszowych opracowań dotyczących dziejów Uniwersytetu Poznańskiego w latach 1919-2019 i trzech uczelni w okresie od lat 50. do czasów obecnych: Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu.

DZIEŃ SPORTU UNWIERSYTETU POZNAŃSKIEGO I NAGRODY DLA WYBITNYCH SPORTOWCÓW

Podczas jubileuszowego Dnia Sportu, który odbył się 8 maja 2019 w hali sportowej UAM, nagrodzono najlepszych sportowców, którzy otrzymali nagrody za osiągnięcia i reprezentację uniwersytetów w rozgrywkach na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Wśród nagrodzonych studentów z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu byli: Hanna Jachimowicz, Agata Krawczyk, Adam Milczarek, Magdalena Musiał, Arkadiusz Osses, Aleksander Poznański, Kamil Radzikowsk,i Marta Rozwalka, Sandra Samolewska, Adrian Spychała oraz Natalia Wiśniewska.

OBCHODY 100-LECIA UNIWERSYTETU POZNAŃSKIEGO – UROCZYSTE POSIEDZENIE SENATÓW

7. maja 2019 roku obchodziliśmy setną rocznicę powstania Uniwersytetu Poznańskiego. Tego dnia, sto lat wcześniej, pierwszy rok akademicki rozpoczęła Wszechnica Piastowska, z której wywodzą się: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu oraz Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.