100 Lecie - Wszystkie Aktualności

UROCZYSTOŚĆ PROMOCJI DOKTORSKIEJ ORAZ WRĘCZANIA DYPLOMÓW DOKTORA HABILITOWANEGO

Tradycyjnie podczas Dni Patrona Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyła się uroczystość promocji doktorskiej oraz wręczania dyplomów doktora habilitowanego za rok akademicki 2018/2019. W tym roku 53 osoby odebrały dyplom doktora habilitowanego, a promocję uzyskało 57 doktorów. Podczas obchodów Dnia Patron Uczelni uhonorowane zostały również osoby zasłużone dla uczelni.

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA DYPLOMU DOKTORA HONORIS CAUSA UPP PROF. DAVIDOWI LEE WRIGHTOWI

Uroczystość wręczenia dyplomu doktora honoris causa rozpoczęła obchody Dni Patrona Uczelni Augusta hr. Cieszkowskiego, wielkiego mecenasa edukacji rolniczej i propagatora nowoczesności w agrotechnice. Zgromadzonych w Kolegium Rungego powitał prof. dr hab. Jan Pikul, Rektor UPP i w imieniu całej wspólnoty wyraził radość, że w szeregi zaszczytnego grona doktorów honoris causa Uczelni o 100-letnim rodowodzie wstąpił człowiek o tak imponującym dorobku, nieprzeciętnych zdolnościach i zasługach, ogromnej pracowitości i aktywności.

DOŻYNKI UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU

Jak co roku pierwszym punktem święta plonów był tradycyjny obrzęd dożynkowy, który wykonał Zespół Pieśni i Tańca Lusowiacy. Chlebem z tegorocznych ziaren, otrzymanym od starostów dożynek – dr. Moniki Bartos-Spychały, Dyrektor Zakładu Doświadczalno-Dydaktycznego Uprawy Roli i Roślin oraz Jerzego Kaczmarka Dyrektora Rolniczego Gospodarstwa Doświadczalnego Swadzim – prof. dr. hab. Jan Pikul Rektor UPP podzielił się z uczestnikami uroczystości.

WYDZIAŁ LEŚNY ŚWIĘTOWAŁ SWOJE 100-LECIE

11 870 absolwentów, 378 promocji doktorskich, 106 doktorów habilitowanych, 9 przyznanych tytułów doktora honoris causa, prawie 9 000 publikacji i niemalże 600 pracowników, którzy pozostawili na uniwersytecie cząstkę siebie, tymi liczbami Dziekan Wydziału Leśnego prof. dr hab. Piotr Łakomy podsumował 100-lat Wydziału Leśnego podczas jubileuszowej uroczystości.

OBCHODY 100-LECIA AKADEMICKICH STUDIÓW ROLNICZO-LEŚNYCH

„Z doświadczeniem i pasją w przyszłość” to hasło przewodnie jubileuszu 100-lecia Akademickich Studiów Rolniczo-Leśnych, który obchodzimy w czerwcu 2019 roku. Wydział Rolniczo-Leśny powstał jako czwarty na ówczesnym Uniwersytecie Poznańskim, obok Wydziałów: Filozoficznego, Prawnego (później Prawno-Ekonomicznego) i Lekarskiego. Ogólnouczelniane uroczystości jubileuszowe z tej okazji odbyły się na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu 13 i 14 czerwca 2019 roku.

Koncert Jubileuszowy z okazji z 25-lecia działalności artystycznej chóru CORO DA CAMERA

W sobotę 15 czerwca 2019 w Kolegium Rungego odbył się Koncert Jubileuszowy z okazji 25-lecia działalności artystycznej  Chóru Akademickiego CORO DA CAMERA Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pod dyrekcją dr Barbary Dąbrowskiej-Silskiej.  W programie znalazł się między innymi barokowy Magnificat Jacka Różyckiego, utwory współczesnych kompozytorów chóralnych oraz chóralne opracowania piosenek pop.