XXIV Forum Architektury Krajobrazu
Wydarzenie jest cykliczną ogólnopolską konferencją naukową, której tegorocznym tematem przewodnim jest - Architektura krajobrazu wobec zagrożeń współczesności.
Wydarzenie jest cykliczną ogólnopolską konferencją naukową, której tegorocznym tematem przewodnim jest - Architektura krajobrazu wobec zagrożeń współczesności.
Celem konferencji jest stworzenie platformy do dyskusji i poszukiwania rozwiązań problemów związanych z eksploatacja, gospodarowaniem i oddziaływaniem zbiorników wodnych na środowisko przyrodnicze i gospodarkę.
Celem konferencji jest prezentacja najnowszych wyników badań naukowych i osiągnięć wdrożeniowych z zakresu inżynierii środowiska, energetyki oraz geodezji realizowanych w różnych ośrodkach naukowych w Polsce.
Konferencja Naukowa „Nowoczesne spojrzenie na fitopatologię" to 17. z kolei w serii ogólnopolskich konhrencji organizowanych co 3 lata przez Polskie Towarzystwo Fitopatologiczne.
Konferencja będzie poświęcona zagadnieniom naukowym i aktualnym problemom dotyczącym hortiterapii, czyli poprawy zdrowia fizycznego oraz psychicznego, a także relacji społecznych, poprzez przebywanie i pracę z roślinami, zarówno w ogrodzie, jak i we wnętrzach.
Konferencja organizowana jest z inicjatywy IBRA (International Buckwheat Research Association) od 30 lat.
Celem zorganizowanej konferencji jest stworzenie interdyscyplinarnej platformy, a docelowo projektu naukowego, umożliwiającego przeprowadzenie wielokierunkowych, skoordynowanych abdań, w oparciu o aktualny stan wiedzy z tego zakresu.
Celem obchodów 180. rocznicy nabycia Wierzenicy przez Augusta Cieszkowskiego jest przypomnienie i utrwalenie w świadomości społecznej Jego zasług dla Wielkopolski oraz promowanie Wierzenicy jako miejsca, gdzie żył i spoczywa.
Celem konferencji jest ukazanie dorobku i możliwości środowiska naukowego działającego na rzecz gospodarki, identyfikacja potrzeb przedsiębiorstw z branży „Life Sciences” oraz integracja obu środowisk.
Studenckie Koła Naukowe Inżynierii Rolniczej działające na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej 26 maja bieżącego roku tradycyjnie organizuje święto studentów Wydziału pod nazwą TRiLiada.
Organizacja Środowiskowa AZS Poznań przeprowadzi w dniach 20-22 maja br. - na zlecenie Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego - Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce.
Myślisz o karierze związanej z technologiami niskoemisyjnymi? A może po prostu chcesz dowiedzieć się jak rozwinąć swój pomysł na biznes?
Zapraszamy do aplikowania wniosków w kolejne, szóstej edycji Programu "Doktorat Wdrożeniowy"
FSTA with Full Text jest specjalistyczną, pełnotekstową kolekcją obejmującą literaturę naukową i technologiczną dotyczącą żywności, napojów i żywienia
Baza CAB Abstracts with Full Text, przygotowana we współpracy z ekspertami z CABI, zapewnia dostęp do światowej literatury z zakresu nauk przyrodniczych.
Szukasz pełnotekstowego zasobu, który obejmuje tematy z zakresu stosowanych nauk przyrodniczych - od rolnictwa, środowiska i nauk weterynaryjnych, po ekonomię stosowaną, rekreację/turystykę i żywienie?
Uprzejmie informujemy, że w dniu 30 marca 2022 r. odbyło się spotkanie ICM z władzami Ministerstwa Edukacji i Nauki, na którym został omówiony plan finansowania programu WBN w 2022 r.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Dyrektorami Centrów Badawczych Poznańskiego Instytutu Technologicznego należącego do Sieci Badawczej Łukasiewicz.
Pomysł przypomnienia o wielkich powodziach w Poznaniu poprzez wyeksponowanie w jednym miejscu informacji z datami i poziomami wielkich wód został wypracowany w Zarządzie Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Wodnych i Melioracyjnych w Poznaniu kilka lat temu, po szerszej dyskusji w środowisku osób zajmujących się gospodarką wodną, hydrotechniką i architekturą.
Serdecznie zapraszamy do udziału w charakterze prelegenta lub prezentera plakatu w XXX Międzynarodowej Konferencji Naukowej Badania dla Meblarstwa (IC RFI) współorganizowanej przez Katedrę Meblarstwa (Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu) oraz Katedrę Inżynierii Przemysłowej Wyrobów Drzewnych (Wydział Techniczny, Uniwersytet Gazi, Ankara, Turcja).