wtorek, Maj 7, 2019

Maj
07
Maj/07 09:30 - Maj/07 21:00

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Collegium Minus

ul. Wieniawskiego 1

Uroczyste obchody Jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

7 maja 1919 roku, 308 lat po formalnym powołaniu do życia uniwersytetu przez króla polskiego, odbyła się w Poznaniu uroczysta inauguracja pierwszego roku akademickiego nowo powstałej Wszechnicy Piastowskiej, jak początkowo nazywano Uniwersytet Poznański.

 

Dokładnie po stu latach od tego wydarzenia odbędą się uroczyste obchody Jubileuszu przygotowanego przez cztery poznańskie uczelnie - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i Akademię Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego. 

 

Wydarzenie rozpocznie się od uroczystej Mszy Św. w Katedrze Poznańskiej 7 maja br. o godz. 9.30, po czym nastąpi uroczysty przemarsz senatów czterech uczelni ulicami Poznania do Collegium Minus i ich współne posiedzenie. Podczas uroczystości nastąpi instalacja Kapsuły Czasu, a wieczorem odbędzie się koncert  "Od Paderewskiego do Pendereckiego" w Auli UAM.

 

W przeddzień uroczystosci głównych zapalnowano chrzest tulipana "Uniwersytet Poznański" oraz Konferencję Naukową pt. "Uniwersytet w poszukiwaniu doskonałości" z udziałem zagranicznych gości. 

 

8 maja br. z kolei odbędzie się Dzień Sportu Uniwersytetu Poznańskiego, zorganizowany na terenie Kampusu UAM na Morasku. 

 

Transmisję z uroczystego posiedzenia Senatów UAM, UPP, UMP, AWF będzie można ogądać TUTAJ.

 

W załączniku znajduje się szczegółowy program uroczystości. 

Powiązane materiały

ZałącznikRozmiar
PDF icon zaproszenie_www.pdf989.23 KB
Maj
06
Maj/06 09:00 - Maj/12 11:00

ul. Wieniawskiego 5/9

61-712 Poznań

VII Poznańskie Dywany Kwiatowe 2019

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piasecznego w Poznaniu serdecznie zapraszają na VII POZNAŃSKIE DYWANY KWIATOWE 2019.
 

Tegorocznym tematem VII Poznańskich Dywanów Kwiatowy 2018 będzie „100-LECIE UNIWERSYTETU POZNAŃSKIEGO”
 

Kolorowe dywany kwiatowe będą przedstawiać BIRET REKTORSKI, LOGOTYP ORAZ DATĘ 100-LECIA UNIWERSYTETU POZNAŃSKIEGO i zostaną ułożone przez członków Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział Poznański i współpracujące ze Stowarzyszeniem Koło Naukowe Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Ułożone kobierce zajmować będą powierzchnię kilka tysięcy metrów kwadratowych. Od wielu lat Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu współpracuje z Kołem Naukowym Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - KNAK. Również i w tym roku do naszej inicjatywy przyłączyli się studenci.
 

VII Poznańskie Dywany Kwiatowe pozwalają oglądającym na zapoznanie się z mało znaną formą dekoracji miasta, a jednocześnie przybliżą różnorodność tulipanów. Powyższe wydarzenie jest doskonałą propozycją dla mieszkańców i turystów dając możliwość zbliżenia się do natury, poprawy samopoczucia, co jest jednym z aspektów szeroko propagowanej w ostatnim czasie hortiterapii.
 

Więcej informacji na temat wydarzenia TUTAJ