Wszystkie wydarzenia

kwi 03

Polskie Towarzystwo Zootechniczne i Polskie Towarzystwo Nauk Weterynaryjnych po raz szesnasty organizują wykłady tematyczne z pogranicza hodowli i weterynarii. Ta edycja poświęcona jest tematom związanym z postępowaniem w hodowli zwierząt w związku z obserwowanymi zmianami klimatycznymi.

W sekcjach plenarnych poruszane będa tematy o zagrożeniach w hodowli w związku ze stresem cieplnym oraz o znaczeniu zwierząt przy wytwarzaniu gazów cieplarnianych.

gru 12

Studenci Wydziału Leśnego Uniwersyetu Przyrodniczego w Poznaniu serdecznie zapraszają społeczność uczelni na tradycyjne uroczyste przekazanie choinki.

Wydarzenie odbędzie się 12 grudnia br. o godz. 8.30 na parterze w Collegium Maximum przy popiersiu patrona UPP Augusta hr. Cieszkowskiego.

gru 09

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy karykatur Jacka Frankowskiego. Wernisaż odbędzie się  w dniu 9 grudnia 2019 r o godz. 17.15, na parterze Kolegium Cieszkowskich przy ul. Wojska Polskiego 71 C w Poznaniu.

Od autora:

gru 06

Pełnomocnik Rektora ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni, przy wsparciu Prorektora ds. studiów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Działu Marketingu i Komunikacji, zaprasza Społeczność Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Gości na Mikołajki ze Społeczną Odpowiedzialnością Uczelni  6 grudnia 2019 r. w holu Collegium Maximum oraz sali A.

gru 03

Katedra Biochemii i Biotechnologii zaprasza na wykłady, który wygłosi Profesor Maria Pajares (Centro de Investigaciones Biológicas – CSIC, Madryt, Hiszpania).

Wykład pt. „Regulation of the methionine cycle: a focus on MAT and BHMT” odbędzie się dnia 3 grudnia 2019 o godz. 14:00 w sali B Biocentrum, ul. Dojazd 11.

lis 28

Prezes POLSKIEGO TOWARZYSTWA TECHNOLOGÓW ŻYWNOŚCI, ODDZIAŁU WIELKOPOLSKIEGO

serdecznie zaprasza na wykład pt; "Zastosowanie syntetycznych materiałów filtracyjnych w przemyśle spożywczym”,

który wygłosi dnia 28.11.2019. o godz 10:00 p. dr inż. Paulina Zielińska z firmy SEFAR Sp. z o.o.. Wykład odbędzie się w sali 106 Budynku Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu

lis 25

wykład:

DOKTORA BARTŁOMIEJA GRYSY - arabisty i orientalisty

na temat: ŚWIĘTY SZARBEL – PRZYJACIEL BOGA I LUDZI

Poznań-Sołacz, kościół św. Jana Vianeya

25 listopada 2019r. godz. 19.15

Duszpasterstwo Pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

lis 23

W mapę całorocznych wydarzeń związanych z obchodami 100-lecia Akademickich Studiów Rolniczo-Leśnych wpisany został niepowtarzalny koncert galowy, organizowany corocznie z okazji Dnia Patrona Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Augusta hr. Cieszkowskiego. Tegoroczny odbędzie się dla znacznie szerszego audytorium, w Sali Ziemii, z bardzo bogatym i atrakcyjnym repertuarem.

Z programem koncertu można zapoznać się TUTAJ

lis 23

Konferencja ma na celu przedstawienie biotechnologii jako interdyscyplinarnej nauki mającej różnorodne zastosowanie w gospodarce. Będzie stanowić niepowtarzalną okazję do zaprezentowania się studentów biotechnologii z polskich uczelni wyższych, a także innych kierunków, na których elementy biotechnologii znajdują zastosowanie (technologia żywności, medycyna, gospodarka wodna, archeologia, kryminalistyka, analityka).

lis 21

W listopadzie na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, tradycyjnie obchodzone są uroczystości z okazji Dnia Patrona Uczelni Augusta hr. Cieszkowskiego. W roku jubileuszu 100-lecia Akademickich Studiów Rolniczo-Leśnych, dodatkowym wydarzeniem jest uroczystość wręczenia tytułu doctora honoris causa Profesorowi Davidowi L.Wrightowi, która odbędzie sie 21 listopada o godz. 11.00 w Kolegium Rungego.