Wszystkie wydarzenia

cze 12

W dniach 12-13 czerwca 2019 roku odbędzie się Konferencja naukowa pt. Oleje jadalne - od surowca do zdrowia konsumenta" organizowana przez Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Sekcję Chemii i technologii Tłuszczów Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności.

kwi 25

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń oraz rozwój młodych naukowców, którzy wykazują zamiłowanie do nauki, jak również integracja całego środowiska naukowego. Do udziału zapraszamy młodych naukowców: doktorantów oraz studentów, którym bliska jest problematyka różnych dziedzin nauki w powiązaniu z szeroko rozumianym środowiskiem przyrodniczym.

Serdecznie zapraszamy,

Dr inż. Tomasz Cłapa

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

gru 18

Sekcja Muzyczna Koła Leśników serdecznie zaprasza na Wigilijny Koncert Kolęd, który odbędzie się 18 grudnia br. o godz. 18.30 w Kolegium Rungego.

gru 12

Koło Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu serdecznie zaprasza studentów oraz pracowników Uczelni na uroczyste przekazanie choinki.

Wydarzenie to odbędzie się 12.12.2017r. o godz. 8:30 na parterze w Collegium Maximum (przy Kancelarii Ogólnej)

gru 10

Sołacki Proboszcz i opiekun Duszpasterstwa Pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Ksiądz Kanonik Bogdan Reformat

Zaprasza Pracowników i Studentów tej uczelni na adwentowe spotkanie, na plebani przy kominku z prelekcją Księdza Łukasza Majchrzaka na temat "Śmierć i co dalej..."

gru 04

Zaproszenie na spotkanie, na które zapraszają OW PTTŻ oraz studenci Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu "Misja Madagaskar 2018. Żywieniowcy z UPP na Czerwonej Wyspie"

"Misja Madagaskar 2018. Żywieniowcy z UPP na Czerwonej Wyspie"

lis 24

Kilkuletnia już tradycja Koncertu, na stałe wpisana w kalendarz uroczystości akademickich, a w tym roku także w obchody 100-lecia Akademickich Studiów Rolniczo-Leśnych oraz 100. rocznicy odzyskania niepodległości dostarcza miłośnikom muzyki i twórczości artystycznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu niezapomnianych wrażeń oraz niepowtarzalnych chwil podczas sobotniego listopadowego wieczoru.

lis 24

Konferencja ma na celu przedstawienie biotechnologii jako interdyscyplinarnej nauki mającej różnorodne zastosowanie w gospodarce. Skierowana jest do studentów biotechnologii z polskich uczelni wyższych, a także innych kierunków, na których elementy biotechnologii znajdują zastosowannie, m.in. technologia żywności, medycyna, gospodarka wodna, archeologia, kryminalistyka, analityka). Na konferencji obecne będą także przedsiębiorstwa i instytucje powiązane z biotechnologią.

lis 23

Problematyka relacji pomiędzy podmiotami rynku stanowi ważny obszar badań, którego znaczenie wzrasta. Wciąż wiele zagadnień szczegółowych związanych z relacjami, np. dynamika więzi relacyjnych, analiza czynników, które determinują nawiązanie oraz zerwanie relacji, konkurencyjność sieci relacyjnych wymaga rozwinięcia. Rynki żywnościowe, ze względu na znaczące rozmiary, duże zróżnicowanie oraz dynamikę zmian stanowią ważny „poligon” badawczy, który pozwala na pogłębioną analizę problematyki relacji.

lis 13

Zmiana perspektywy, punktu obserwacji daje często ciekawe rozstrzygnięcia. Zanurzenie się w rzeczywistości natury zmienia status człowieka obserwatora. Pozwala przekroczyć granicę, przejść na drugą stronę. Las wtedy staje się szablonem – maską, przez który badamy realność, ale też znika przez to z horyzontu percepcji. Pojawia się umowny rytm, podział, dający szansę na inny widok. Mniej wyraźny, oderwany od racjonalności, ale dzięki temu bardziej uniwersalny.

Michał Woźniak – rocznik 1976.