Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility 100-lecie Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii i Wydziału Leśnego | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

100-lecie Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii i Wydziału Leśnego

cze
cze/18 12:00

Biocentrum, ul. Dojazd 11

Kampus Cieszkowskich, Ogród Dendrologiczny UPP ul. Wojska Polskiego 71E

Uroczystości z okazji 100-lecia Akademickich Studiów Rolniczo-Leśnych zaplanowano także na dwóch wydziałach wywodzących się Uniwersytetu Poznańskiego i ówczesnego Wydziału Rolniczo-Leśnego.

18 czerwca br. od godziny 12.00 w Biocentrum pragniemy Państwa zachęcić do wspólnego świętowania 100-lecia własnego Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii w gronie Koleżanek i Kolegów ze studiów.

Po uroczystym otwarciu spotkania przez Panią Dziekan Wydziału oraz wystąpieniu JM Rektora UPP, referaty okolicznościowe  wygłoszą:  prof. dr hab. Anndrzej Wojciechowski, dr hab. Zuzanna Sawińska i dr hab. Łukasz Sobiech. Podczas uroczystości nastąpi również wręczenie medali okolicznosciowych.

Na Wydziale Leśnym obchody rozpoczną się 24 czerwca uroczystością wręczenia tytułu doktora honoris Causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Profesorowi Hubertowi Hasenauerowi – Rektorowi Universität für Bodenkultur Wien (University of Natural Resources and Life Sciences, Vienna).

25 czerwca br. przygotowano uroczystości jubileuszowe odbywające się w Biocentrum oraz na terenie Kampusu Cieszkowskich, a 27 czerwca dla pracowników, ich rodzin oraz wszystkich zainteresowanych odbędzie się Piknik Leśników.

Szereg atrakcji w ramach świętowania 100-lecia przygotowano na wrzesień br. Odbędą się m.in. Konferencja Naukowa „100-lecie Koła Leśników”, Bal Leśnika oraz posadzenie pamiątkowego drzewa i odsłonięcie tablicy pamiątkowej.

Święto Wydziału Leśnego zakończy Międzynarodowa Konferencja „Universities within the forests”, która odbędzie się w dniach 23-26 września 2019 r.

Więcej informacji na stronie www.wles.up.poznan.pli  www.up.poznan.pl/100lecie/kalendarium.