Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Delfiny słodkowodne i morświny. Najbardziej zagrożone walenie świata - wystawa | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Delfiny słodkowodne i morświny. Najbardziej zagrożone walenie świata - wystawa

wrz
wrz/17 09:00 - wrz/30 17:00

Palmiarnia Poznańska
Matejki 18, 60-767 Poznań

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

17 września zostanie otwarta wystawa, organizowana przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Palmiarnię Poznańską, prezentująca wszystkie gatunki delfinów słodkowodnych i morświnów w postaci idealnie odwzorowanych makiet w skali 1:1. Autorami wystawy są Piotr Przyłucki ze Stowarzyszenia Castellum Nostrum oraz Prof. dr hab. Piotr Tryjanowski, kierownik Katedry Zoologii, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W tym dniu organizatorzy zapraszają także na nocne zwiedzanie Palmiarni od g. 20:00, do 02:00 w nocy. Wśród licznych materiałów edukacyjnych znajdą się również quizy i zagadki, dedykowane dzieciom.

Celem ekspozycji jest popularyzacja wiedzy dotyczącej tych zwierząt, a także ekologii i zanieczyszczenia środowiska oraz zwrócenie uwagi na ochronę zagrożonych gatunków i ograniczenie  różnorodności biologicznej, wynikające ze zmian klimatu.

Więcej informacji można znaleźć w załączniku.

Powiązane materiały

ZałącznikRozmiar