Festiwal 100 lat razem!

cze/07 19:00 - cze/08 01:00

Plac Mickiewicza w Poznaniu

Parki: Mickiewicza i Wieniawskiego w Poznaniu

Festiwal Uniwersytetu Poznańskiego organizowany dla mieszkańców Poznania i regionu z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Dwudniowe wydarzenie kulturalne organizowane na placu Mickiewicza, parkach Mickiewicza oraz Wieniawskiego i ul. Wieniawskiego. Bogata oferta programowa popularyzująca naukę i jej osiągnięcia przygotowana przez uczelnie współorganizujące i ich wydziały. Szeroki program animacyjny dla dzieci i młodzieży przygotowany oraz atrakcyjna oferta koncertowa z udziałem najlepszych artystów krajowej sceny muzycznej.

07 czerwca (piątek)

Plac Mickiewicza – strefa koncertowa Sonbird oraz Lady Pank

Park Mickiewicza
– piknik / strefa relaksacyjna
ul. Wieniawskiego
– strefa regeneracyjna (Browar Fortuna, foodtrucks, partnerzy)

8 czerwca (sobota)
Park Wieniawskiego
i parking przed Centrum Kultury Zamek
- strefa familijna popularyzująca naukę

Plac Mickiewicza – strefa koncertowa
Pięć stron świata - projekt muzyczny Wydziału Neofilologii UAM
Otsochodzi
Bitamina
Bass Astral x Igo

Park Mickiewicza
– piknik / strefa relaksacyjna
Ul. Wieniawskiego
– strefa regeneracyjna (Browar Fortuna, foodtrucks, partnerzy)

W czasie trwania Festiwalu „100 lat razem”Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu przygotował szereg atrakcji dla odwiedzających w każdym wieku.

Na naszym stanowisku, 8 czerwca od godziny 14 , w Parku im. H. Wieniawskiego będzie można uczestniczyć m.in. w pokazach różnych, nietypowych i ciekawych zastosowań drewna, dowiedzieć się o różnych ciekawostkach z nim związanych, a także zobaczyć i dotknąć eksponaty z drewna.

Leśnicy swoje pokazy kierują do dzieci i młodzieży w każdej grupie wiekowej, którzy są ciekawi poznawania otaczającego nas świata przyrodniczego. Przedstawią gatunki oraz rolę drzew liściastych i iglastych. Przybliżą ich funkcjonowanie i budowę. Najmłodsi nauczą się również rozpoznawania wybranych gatunków drzew i zwierząt poprzez zabawę z różnymi grami przyrodniczymi. Dla starszych adeptów wiedzy czekają tematy ekologiczne i praktyczne

Będzie można także dowiedzieć się o chwastach i ich znaczeniu w życiu codziennym, zbadać próbkę wody przyniesioną ze okolic swojego miejsca zamieszkania; uczestniczyć w interaktywnej prezentacji technicznych i przyrodniczych aspektów związanych z kształtowaniem środowiska. Dla odwiedzających dostępny będzie eksperymentalny plac zabaw z wodą, powietrzem i klimatem.

Dużą atrakcją będą warsztaty o ptakach i innych zwierzętach spotykanych na obszarach metropolitalnych. Będzie można sprawdzić wiedzę z zakresu rozpoznawania ptaków, dowiedzieć się więcej na temat ich biologii. Prezentowane będą zarówno żywe osobniki, jak i martwe preparaty.

Dietetycy z naszej uczelni zaprezentują wpływ diety na długowieczność, a w szczególności jak wydłużyć młodość i zachować witalność w senioralnym etapie życia. Zainteresowani będą mogli wziąć udział w indywidualnej konsultacji dietetycznej, poznać swój skład ciała oraz spróbować smakowitych przekąsek.

Do zobaczenia w najbliższą sobotę!

Grażyna Adamczyk
Dział Marketingu i Komunikacji