Inauguracja roku akadmickiego 2019/2020

paź
paź/04 11:00 - paź/04 13:00

Biocentrum, ul. Dojazd 11

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 zaplanowana została na dzień 4 października. Odbędzie się w sali wykładowej Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego, przy ul. Dojazd 11 o godz. 11.00.

Po otwarciu uroczystości i wygłoszeniu przemówienia przez JM Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Jana Pikula, w głośnikach zabrzmi Gaude Mater Polonia oraz odbędzie się immatrykulacja. Przedstawiciele przyjętych studentów reprezentujących wszystkie wydziały złożą przysięgę.

Podczas uroczystości wystąpią także przedstawiciele samorządu studentów. Wykład inauguracyjny pt. Owady i symbioza przemysłowa w nowoczesnym i zrównoważonym rolnictwie wygłosi prof. dr hab. Damian Józefiak, kierownik Katedry Żywienia Zwierząt WMWNZ.

Tradycyjnie uroczystość poprzedzi msza święta odprawiona w dniu inauguracji w kościele pw. św. Jana Vianneya o godz. 8.00

4 października br. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych na studiach stacjonarnych.

Już 30 września br. zaplanowano dla studentów pierwszego roku spotkania organizacyjne z Dziekanami wszystkich wydziałów. Dla studentów wyższych roczników jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych.