V Poznańskie Dni Zwierząt Egzotycznych

Maj/27 10:00 - Maj/28 16:00

Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej

Doktoranci i studenci z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach  organizują wystawę zwierząt egzotycznych, która z  roku na rok cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Poznania. W ubiegłym roku do uniwersyteckiego  Biocentrum zawitało ponad 3 tys. zwiedzających, którzy mogli podziwiać ok. 200 gatunków zwierząt, prezentowanych przez 50 wystawców.

W dniach 27 i 28 maja br. organizatorzy Poznańskich Dni Zwierząt Egzotycznych zapraszają do siedziby Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej na  naukową, drugą  część PDZE -   hodowców praktyków, lekarzy weterynarii, zootechników oraz studentów kierunków związanych z naukami biologicznymi.

Tematem V Konferencji Naukowej  im.  prof. Leszka Bergera będzie przedstawienie młodym naukowcom, hodowcom i lekarzom weterynarii zróżnicowanej problematyki badawczej i aspektów praktycznych dotyczących chowu i hodowli zwierząt egzotycznych. W ubiegłym roku w konferencji uczestniczyło ponad 100 osób zainteresowanych tymi zagadnieniami.

Na obydwie imprezy wstęp wolny.

Film promocyjny tegorocznych Poznańskich Dni Zwierząt Egzotycznych znajduje się pod adresem: facebook.com/PDZE.UP

Rzecznik prasowy UPP