Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Awans rolnictwa i leśnictwa w Rankingu QS World University | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Awans rolnictwa i leśnictwa w Rankingu QS World University

W tegorocznym prestiżowym QS World University Rankings by Subject 2022 Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu awansował w kategorii rolnictwo i leśnictwo (Agriculture & Forestry).

23 polskie uczelnie (6 więcej niż przed rokiem) znalazły się wśród najlepszych na świecie w QS World Ranking by Subject 2022Polskie uniwersytety sklasyfikowane zostały w 34  dyscyplinach (subjects) spośród 51 objętych rankingiem. Aż w 57 notowaniach uczelnie poprawiły swoje pozycje, w tym Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.  W kategorii rolnictwo i leśnictwo Nasza Uczelnia awansowała do przedziału 151-200 (w zeszłym roku 251-300), klasyfikując się w tej dyscyplinie jako jedna z trzech polskich uczelni.

Metodologia QS World University Ranking by Subject 2022 obejmuje takie kryteria, jak reputacja uczelni wśród kadry akademickiej oraz pracodawców, cytowania oraz indeks Hirscha.

Strona rankingu: www.topuniversities.com

Rzeczniczka prasowa UPP