Główna nagroda na najlepszą pracę doktorską z zastosowaniem STASTISTICA dla naukowczyni z Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu

W XXIII edycji konkursu na najlepszą pracę doktorską, przygotowaną z zastosowaniem narzędzi i analiz danych zawartych  w programach Statistica, główną nagrodę otrzymała dr Marta Bednarek. Praca zatytułowana „Uwarunkowania surowcowe i technologiczne w kształtowaniu jakości miodów pitnych” obroniona została na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu UPP. Promotorem pracy był prof. UPP dr hab. Artur Szwengiel z Katedry Technologii Żywności Pochodzenia Roślinnego.

Celem konkursu, organizowanego przez firmę StatSoft Polska jest promocja autorów najlepszych prac wykorzystujących metody analizy danych oraz popularyzacja nowoczesnych narzędzi  analitycznych zawartych w programach z rodziny Statistica. Patronat nad konkursem sprawuje Polskie Towarzystwo Statystyczne.

Rzeczniczka prasowa UPP