Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Granty w konkursie PRELUDIUM BIS 3 dla naukowców UPP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Granty w konkursie PRELUDIUM BIS 3 dla naukowców UPP

Niemalże sto grantów o wartości ponad 55 mln zł przekaże Narodowe Centrum Nauki beneficjentom trzeciej edycji konkursu PRELUDIUM BIS skierowanego do instytucji prowadzących szkoły doktorskie. Dwa z nich trafią do naukowców Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W trzeciej edycji o finansowanie starało się 228 naukowców, a na liście 97 laureatów znaleźli się naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu: dr hab. Aldona Mrówczyńska- Kamińska z Katedry Ekonomii i Polityki Gospodarczej w Agrobiznesie Wydziału Ekonomicznego oraz dr hab. inż. Marek Skrzypski z Katedry Fizjologii, Biochemii i Biostruktury Zwierząt Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach.

Celem PRELUDIUM BIS jest wsparcie kształcenia doktorantek i doktorantów oraz finansowanie projektów badawczych realizowanych przez nich w ramach przygotowywanych rozpraw doktorskich. Konkurs wspiera także międzynarodową mobilność doktorantek i doktorantów, którzy zobowiązani są do odbycia zagranicznego stażu badawczego, finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Zespół badawczy w tym konkursie składa się wyłącznie z dwóch osób – promotora, który jest kierownikiem projektu i doktoranta.

W tej edycji PRELUDIUM BIS najwyższy wskaźnik sukcesu odnotowały wnioski z dziedziny nauk ścisłych i technicznych – finansowanie otrzymało ponad 47 proc. zgłoszonych wniosków. Spośród nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce ponad 45 proc. zgłoszonych wniosków otrzymało finansowanie, a wskaźnik sukcesu projektów z dziedziny nauk o życiu wyniósł ponad 37%.

Rzeczniczka prasowa UPP