Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Naukowcy UPP w strukturach organizacyjnych Europejskiego Towarzystawa Zootechnicznego | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Dr inż. Ewa Sell-Kubiak oraz dr hab. inż. Marcin Pszczoła zostali powołani do pełnienia nowych funkcji w strukturach organizacyjnych Europejskiego Towarzystwa Zootechnicznego (EAAP). Dr E. Sell-Kubiak została wybrana na reprezentantkę klubu młodych członków EAAP (Young EAAP) w komisji genetycznej, natomiast dr hab. M. Pszczoła objął funkcję wiceprezydenta komisji genetycznej oraz sekretarza Young EAAP.

EAAP (European Federation of Animal Science – Europejska Federacja Zootechniczna) jest międzynarodowym stowarzyszeniem non-profit, zrzeszającym naukowców, praktyków oraz  przedstawicieli administracji rządowych związanych z naukami zootechnicznymi z niemal wszystkich krajów Europy oraz z niektórych krajów basenu Morza Śródziemnego. Jego celem jest promowanie doskonalenia produkcji zwierzęcej poprzez wykorzystanie osiągnięć nauki. Doroczne zjazdy EAAP stanowią najważniejsze forum wymiany informacji i dyskusji na temat problemów produkcji zwierzęcej w Europie i jedno z najważniejszych na świecie. Polska jest członkiem EAAP, dzięki czemu osoby mieszkające w naszym kraju mogą aktywnie uczestniczyć w jego pracach, będąc członkami Komisji Naukowych i innych gremiów EAAP.

Rzeczniczka prasowa UPP