Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility NIF i Fidiasz zainwestują 20 mln zł w rozwój innowacji firmy Hipromine, której pomysłodawcami są naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Dwa fundusze obejmą akcje nowej emisji HiProMine za łączną kwotę 20 mln zł. Pomysłodawcą i współzałożycielem firmy jest prof. Damian Józefiak, kierownik Katedry Żywienia Zwierząt na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Producent alternatywnego białka, tłuszczu i nawozu organicznego, wytwarzanego dzięki innowacyjnej, autorskiej technologii hodowli przemysłowej owadów przeznaczy te środki na budowę nowego zakładu. W planach jest też wejście na rynek NewConnect. Jest to pierwsza tego typu inwestycja w Polsce, w której naukowcy tworzą technologię od podstaw, i która jest wdrażana w życie łącząc praktykę z nauką.

Koinwestycje w przedsiębiorstwa technologiczne, w tym przemysł 4.0 i biotechnologię to najważniejsze cele współpracy partnerskiej pomiędzy NCBR Investment Fund ASI  S.A (NIF) i Fidiasz EVC, prowadzonej od października 2021 roku. Jej pierwszym efektem jest koinwestycja w innowacyjną firmę HiProMine. Umowa inwestycyjna dotyczy objęcia przez oba fundusze po 50 tys. akcji serii M i pokrycia ich w całości wkładem pieniężnym, wynoszącym po 10 mln zł. Cenę emisyjną akcji ustalono na 200 zł za sztukę.

Rzeczniczka prasowa UPP