Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Pracownicy Wydziału Ekonomicznego w projekcie GUESSS | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Pracownicy Wydziału Ekonomicznego w projekcie GUESSS

W tym roku pracownicy Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu mają zaszczyt pełnić funkcję koordynatora i wykonawcy międzynarodowego projektu GUESSS (Global University Entrepreneurial Spirit Students’ Survey). Koordynatorami międzynarodowym projektu są pracownicy Uniwersytet St. Gallen i University of Bern w Szwajcarii, wspierani przez koncern Ernst & Young. W Polsce natomiast koordynatorami są prof. dr hab. Walenty Poczta, prof. UPP dr hab. Joanna Kosmaczewska i dr Mariusz Malinowski.

Projekt ten bada zamiary studentów związane z karierą zawodową w 54 krajach i na ponad 3000 uczelniach wyższych na całym świecie. Głównym przedmiotem badań są intencje i działania studentów w zakresie przedsiębiorczości, w tym temat sukcesji firmy rodzinnej. Jest on jednym z największych na świecie projektów badawczych w zakresie przedsiębiorczości. Realizowany jest  systematycznie od 2003 r., a co 2-3 lata odbywa się próba globalnego gromadzenia danych.

Tegoroczne badanie odbywa się od początku marca i potrwa do końca czerwca. Udzielanie odpowiedzi możliwe jest za pomocą ankiety online dostępnej na stronie: https://tinyurl.com/g21-poland. Samo wypełnienie ankiety zajmuje około 10 minut.

W badaniu mogą brać udział studenci, zarówno pierwszego, drugiego, jak i trzeciego stopnia, zarówno krajowi, jak i zagraniczni studiujący w Polsce. Aktywne działania zespołu badawczego spowodowały, że uzyskano już ponad 5000 wypełnionych kompletnie ankiet. Nie byłoby to jednak możliwe bez wsparcia nauczycieli akademickich w całej Polsce, którzy zostali poproszeni o zaangażowanie się w rozpowszechnienie wśród swoich studentów informacji o realizowanym projekcie.

dr Mariusz Malinowski
Wydział Ekonomiczny