Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Rozstrzygnięcie konkursu w ramach programu pn. „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

W dniu 10 maja 2021 roku Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało o rozstrzygnięciu konkursu ogłoszonego w ramach programu pn. „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”. Minister Edukacji i Nauki zakwalifikował do finansowania 128 projektów na łączną kwotę 6 590 695,49 zł. Laureaci wyłonieni zostali spośród 244 Wnioskodawców.

Wśród zwycięskich wniosków znalazł się między innymi projekt Koła Naukowego Studentów Biotechnologii „OPERON” pt. „Opracowanie i komercjalizacja nowego środka do dezynfekcji na bazie cieczy jonowych i Ap4A”. Wniosek konkursowy przygotowany został pod opieką prof. UPP dr hab. Małgorzaty Pietrowskiej-Borek (Katedra Biochemii i Biotechnologii), prof. UPP dr hab. Darii  Szymanowskiej (Katedra Biotechnologii i Mikrobiologii Żywności) oraz dr inż. Tomasza Cłapy (Katedra Biochemii i Biotechnologii). Wartość dofinansowania wynosi 69 958,00 zł.

Przedmiotem programu Ministerstwa Edukacji i Nauki jest wsparcie studenckich kół naukowych działających w ramach uczelni w:

1. prowadzeniu badań naukowych lub prac rozwojowych, w szczególności mających na celu tworzenie lub modernizację technologii lub rozwiązań technicznych, i w promocji ich wyników,
  2. transferze wyników prowadzonych badań naukowych lub prac rozwojowych do sfery gospodarczej,
  3. nabywaniu przez członków tych kół kompetencji miękkich potrzebnych do prowadzenia badań naukowych lub prac rozwojowych i promocji ich wyników, w szczególności w zakresie komercjalizacji tych wyników oraz związanego z nimi know-how, pracy w zespole i wystąpień publicznych,
  4. zakupie certyfikatów i licencji niezbędnych w procesie komercjalizacji wyników badań naukowych lub prac rozwojowych oraz know-how związanego z tymi wynikami – w celu pomocy tym kołom w realizacji innowacyjnych projektów i podniesienia jakości działalności tych kół oraz usprawnienia mechanizmu transferu technologii i rozwiązań technicznych powstałych w ramach ich działalności do sfery gospodarczej.

Działania projektowe w kwestiach związanych z komercjalizacją technologii wspierane będą przez zespół Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Centrum Innowacji i Transferu Technologii UPP